26 березня 2021, 8:30

Цифровий податок - це фікція. Google перекинув його клієнтам

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У країнах, де було прийнято рішення ввести новий податок для технологічних гігантів, видно, що вони перекладають його на своїх клієнтів.

Читайте також: "Посилення співпраці у боротьбі зі злочинністю щодо інтелектуальної власності"

У Польщі обговорення цифрового податку все ще триває, але він вже є обов’язковим законом у все більшій кількості країн, їх більше десятка. Якби хтось сподівався, що таким чином конкуренція стане реальною і вплив технологічних гігантів буде обмежено, то він був би сильно розчарований.

Аналіз агентства PromoTraffic, яке проводить рекламні кампанії на кількох десятках ринків, показує, що витрати в кінцевому підсумку несуть не тільки глобальні технологічні компанії, а й рекламодавці. Компанія повідомляє, що в країнах, де запроваджено цифровий податок, частину або весь тягар гіганти перекладають на клієнтів. Наприклад, Туреччина ввела цифровий податок у розмірі 7,5%. Таким чином, Google стягує з клієнтів 5% податкової ставки. В Австрії податок становить 5%, і з 1 листопада 2020 року Google стягує з клієнтів таку ж суму, як і в Великобританії, де вона становить 2%. У Франції податок – 3%, а Google планує стягувати 2% з 1 травня 2021 року, те ж саме буде і в Іспанії.

При збереженні всіх інших умов кампанії, податок однозначно впливає на прибутковість реклами, – зазначає PromoTraffic. Агентство підкреслює, що в короткостроковій перспективі це негативний фактор, який вплине на фінансовий стан бізнесу, а отже – на стратегію проведених заходів.

Однак у довгостроковій перспективі можна очікувати впровадження та тестування стратегій оптимізації витрат. Усі ці рішення першочергово стосуються кампаній у Google, які проведені в моделі аукціону та дозволять використовувати відповідні стратегії. У довгостроковій перспективі – тобто через кілька місяців після введення додаткових зборів – механізм вільного ринку повинен запрацювати. Конкуренція висока, тому кожен рекламодавець має певну маржу для фінансування своєї рекламної діяльності.

Згідно з PromoTraffic, нові ставки будуть занадто високими для багатьох, а інші перемістять свої бюджети в бік більш прибуткових маркетингових каналів або категорій продуктів. Представники ще інших піднімуть ціни на продукцію, щоб компенсувати більш високі збори.

Джерело

Podatek cyfrowy to fikcja. Google przerzucił go na klientów. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати