27 жовтня 2020, 11:07

Цифровий євро? Європейський центральний банк оцінює безпечну альтернативу криптовалютам

Європейський центральний банк оголосив, що почне проводити дослідження, щоб вирішити, чи запускати цифровий євро. Про це йдеться у повідомленні веб-сайту Euronews.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Електронне навчання: за чи проти? Думка викладачів з різних куточків світу".

У звіті, в якому викладаються плюси і мінуси запуску цифрового євро, ЄЦБ заявив, що «може підтримати цілі євросистем, надаючи громадянам безпечну форму грошей у швидко мінливому цифровому світі».

На відміну від приватних цифрових валют, таких як біткойн або криптовалюти, цифровий євро буде зобов'язанням центрального банку і доповнить поточну пропозицію готівки та оптові депозити центрального банку. Отже, його вартість не буде мінливою, оскільки її підтримуватиме центральний банк.

ЄЦБ підкреслив у своєму звіті, що фінансовим установам та інфраструктурам дедалі більше загрожує широкий спектр «хвостових» ризиків, оскільки частка цифрових платіжних послуг зростає. Кібератаки, стихійні лиха та пандемії позначаються як потенційні ризики, оскільки вони можуть призвести до відключення приватних платіжних схем, інтернет-банкінгу та зняття готівки з автоматизованих банкоматів, що може «суттєво вплинути на роздрібні платежі та погіршити довіру до фінансової системи загалом». Цифровий євро забезпечить «можливий механізм непередбачених ситуацій для електронних платежів, яким можна продовжувати користуватись навіть тоді, коли приватні резолюції недоступні», — зазначається у звіті.

Але ЄЦБ також зазначив, що це може негативно вплинути на фінансову стабільність. «Євро є європейським, і наша місія — бути його опікуном, — заявила президент ЄЦБ Крістін Лагард. — Європейці дедалі частіше звертаються до цифрових технологій, витрачаючи, заощаджуючи та інвестуючи в це. Наша роль полягає у забезпеченні довіри до грошей. Це означає, що євро має відповідати цифровому віку. Ми повинні бути готові випустити цифровий євро у разі потреби». За даними центрального банку, близько 79% усіх платежів єврозони в точках продажу все ще є готівковими операціями, що становить більше половини загальної вартості всіх платежів. ЄЦБ має вирішити, чи слід продовжувати створення цифрового євро до середини 2021 р.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати