Робота в аудиторській фірмі є досить складною. Постійні овертайми, складні проекти, які потребують цілковитої віддачі, стресові ситуації тощо. Саме тому аудиторські фірми досить часто стикаються з проблемою плинності кадрів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Особливості управління проектами в аудиторських фірмах".
Про це зазначають у ПАБУ.
Причини, що стимулюють проблему плинності кадрів:
Неякісний добір персоналу
Часто причина звільнення криється в неправильному доборі працівників. Неякісний добір кадрів може бути наслідком некомпетентності рекрутера, поспіху закрити вакансію, бажання швидше отримати гонорар за найм працівника або ж надання недостовірної інформації кандидатом чи недостатнє інформування сторін про вимоги на цю посаду. У 99% випадків саме це слугує причиною звільнення.
Погана адаптація або її відсутність
Зокрема, погана адаптація або її відсутність викликає передчасне звільнення ще на випробному терміні. Якщо новий співробітник не зміг налагодити відносини з колегами, не розібрався з професійними обов’язками, не відчув себе на потрібному місці, то на рішення про звільнення не доведеться довго чекати.
Некомфортні умови праці
Значну частину доби співробітник проводить на своєму робочому місці. Тому від того, наскільки комфортні умови праці для нього створено, залежить рішення про подальшу роботу в компанії і його результативність. Тісні, малоосвітлені приміщення, погані кліматичні умови, неякісне обладнання або його недоліки тощо – усе це чинники, що викликають незадоволеність робочим простором.
Відсутність кар’єрного і професійного розвитку та навчання
Співробітник з певними амбіціями і професійними якостями, пропрацювавши певний час у компанії, замислюється про можливість розвитку. Відсутність кар’єрного просування, професійного удосконалення та навчання може стати причиною його звільнення.
Незадовільна емоційна атмосфера в колективі
Так, часті конфлікти, зосередження на міжособистісних відносинах, загострена конкуренція, взаємні претензії працівників, емоційна напруга серед колег – усе це свідчення відсутності згуртованості колективу. Причини можуть бути різні – від різного ставлення керівництва до певних працівників і виокремлення улюбленців до особистої неприязні одних співробітників до інших.
Незадоволеність керівництвом
Особиста неприязнь до керівництва, невдоволення його професійними якостями або методами управління, особиста образа чи конфлікт також може стати причиною звільнення працівника.
Перспектива отримати вищу посаду в іншій компанії
Можливість ширше застосувати свої здібності і, відповідно, вища заробітна плата можуть стати визначними чинниками, які переманять працівника в іншу компанію. Це спостерігається зазвичай на всіх рівнях персоналу. Роботодавці цінують амбітність співробітників, але вона може стати причиною звільнення, якщо працівники не бачать можливості кар’єрного розвитку в межах компанії. Також незадоволеність професією і бажання змінити спеціальність спонукають співробітників шукати нове застосування деінде.
Незадоволеність працівником з боку керівництва
Некомпетентність співробітника, висока конфліктність, нездатність працювати в колективі, недотримання термінів виконання завдань або ж непрофесійний підхід до роботи є причиною невдоволення керівника і, відповідно, спричиняє звільнення працівника.
Звільнення інших працівників
Наприклад, злиття компаній не обходяться без звільнень. Поширені випадки, коли після звільнення керівника відділу слідом за ним залишають організацію всі його підлеглі.
Нагадаємо, уряд Анголи розпочав переговори щодо реструктуризації своїх боргів.