29 вересня 2020, 15:13

Член ВРП Світлана Шелест: Законодавчі зміни, які суперечать Конституції, неприпустимі

Прес-служба ВРП

Про це член Вищої ради правосуддя Світлана Шелест зазначила під час зустрічі з головами та заступниками голів місцевих загальних, господарських та адміністративних судів, яка відбулася за ініціативи Національної школи суддів України у форматі відеоконференції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРП планують створити робочу групу з удосконалення судового законодавства"

Про це повідомляє прес-центр ВРП.

За словами Світлани Шелест, одним із пріоритетів у роботі ВРП є захист авторитету правосуддя та незалежності суддів. «Позиція Ради зводиться до того, що органи державної влади і посадові особи не повинні вчиняти будь-яких дій, що підривають авторитет правосуддя, брати участь в інформаційних кампаніях, спрямованих на дискредитацію судової влади», – зазначила член ВРП.

Надзвичайно важливою, на її переконання, є робота Ради над консультативними висновками щодо законопроєктів. «Із серпня 2019 року суб’єктами законодавчої ініціативи до парламенту внесено 58 законопроєктів, які стосуються роботи судів чи статусу суддів. ВРП затвердила 42 консультативні висновки», – розповіла Світлана Шелест.

Член ВРП акцентувала увагу на потребі відображення у законодавстві фахової точки зору суддівської спільноти. Оптимальним, на її думку, було б надати ВРП право законодавчої ініціативи, адже у представників судової влади і ВРП є професійне бачення напрямів розвитку правосуддя і зазвичай парламентарі майже не зважають на позиції суддівського корпусу.

Світлана Шелест розповіла, що для акумулювання конструктивних пропозицій ВРП ініціювала створення робочої групи з удосконалення законодавства у сфері судоустрою і статусу суддів, а також також висловила вдячність суддівському корпусу за формування позиції щодо розробленого Національним агентством з питань запобігання корупції проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки.

Нагадаємо, ВРП звільнила у відставку двох суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати