12 березня 2021, 12:45

Чим відомий доктор Ву Лянь-Де у пошуковій системі Google

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


10 березня у пошуковій системі Google з'явилося зображення доктора Ву Лянь Де. Це відомий епідеміолог, котрий вперше застосував сучасні методи боротьби з пандемією під час чуми. Чому з'явилося його зображення у Google Doodle? Хто такий доктор Ву Лянь-Де?

3

Ким був доктор Ву Лянь-Де

Google Doodle помістив зображення доктора Ву Лянь-Де, який збирає хірургічні маски і роздає їх для зниження ризику передачі захворювань, на честь 104-ї річниці від дня його народження. Народився Ву Лянь-Де 10 березня 1879 р. у сім'ї китайських емігрантів. Після отримання стипендії, що спонсорувалася королевою у 1896 р., він був прийнятий в Кембридж, де став першим студентом китайського походження. Після закінчення школи повернувся на батьківщину. У 1908 р. приєднався до уряду Китаю і став заступником директора Армійського медичного коледжу. За 2 роки потому на північному заході Китаю вибухнула серйозна епідемія. Це була форма легеневої чуми, яку доктору Ву Лянь-Де було доручено досліджувати.

Читайте також: "Burberry vs Baneberry: зловмисне копіювання та імітація"

Доктор Ву Лянь-Де. Маски

Google вирішив розмістити зображення Ву Лянь-Де у зв'язку з тим, що цей медик проводив дуже цінні досягнення з точки зору сучасних способів боротьби з пандемією. Він вніс найбільший вклад в історію створення хірургічних масок. Для боротьби з поширенням вірусу він винайшов маску з бавовни, марлі і декількох шарів тканини для фільтрації вдихуваного повітря. Вважається, що ця маска була попередницею сьогоднішньої моделі N95.

Ву Лянь-Де також застосував сучасні методи боротьби з епідемією — карантин і дезінфекцію в громадських місцях. Він наказав спалити місця, де лежали інфіковані пацієнти, а також трупи, які не можна закопувати в мерзлу землю. Пізніше, у серпні 1911 р. на Міжнародному медичному конгресі в Лондоні Ву представив дослідницьку статтю про чуму, яка була опублікована в медичному журналі The Lancet. У наступні роки він боровся з епідемією холери в Китаї.

Доктор Ву Лянь-Де. Нобелівська премія

Впроваджені Ву Лянь-Де обмежувальні заходи сприяли тому, що епідемія, пізніше названа маньчжурською чумою, закінчилася протягом кількох місяців. За роботу по боротьбі з епідемією у 1935 р. медик був номінований на Нобелівську премію з медицини.

Джерела:

Google Doodle. Kim był Wu Lien-teh? 

Dr. Wu Lien-teh bohaterem Google Doodle. Kim był? 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати