15 лютого 2019, 10:00

Чи підлягають декларуванню іноземні доходи

Вісник ДФСУ

Громадяни, які в 2018 р. отримували іноземні доходи, відповідно до пп. 170.11.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Сума такого доходу включається до річного оподатковуваного доходу платника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: ""Справа Супрун": рішення прийнято".

Так, відповідно до абз. 1 пп. 170.11.2 ст. 170 ПКУ, платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано ВРУ.

Платник податку має визначити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації, проте це можливо лише за умови отримання від уповноваженого державного органу країни, де було одержано дохід, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Довідка має бути належним чином легалізована, якщо іншого не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Як зазначається, громадяни, які оформлюються на роботу на умовах укладання договорів "аутстафінгу" та отримують іноземні доходи від фірм-нерезидентів, також зобов’язані самостійно подати декларацію та сплатити вищезазначені податки в Україні.

Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до територіального органу фіскальної служби за місцем своєї прописки до 1 травня 2019 р.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати