19 жовтня 2020, 10:15

Цей день в історії. 59 років тому винесено вирок вбивці Степана Бандери

19 жовтня 1961 р. суд Карлсруе (ФРН) виніс вирок агенту КДБ Богдану Сташинському, вбивці Степана Бандери.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Після скоєння вбивствау Мюнхені Сташинський повернувся Москви, де його нагородили орденом Бойового Червоного Прапора. Він просив дозволити одружитися з німкенею Інге Поль, отримав дозвіл на шлюб, але вимогою поставили також переїзд жінки до СРСР та співпрацю з КДБ.

Інге завагітніла, КДБ поставило умову зробити аборт, на що вона рішуче відмовилася і почала разом з чоловіком розробляти план утечі на Захід. У січні 1961 р. Інге Поль повернулася до батьків, де у неї 31 березня народився хлопчик Петро. Сташинському КДБ заборонило відвідувати жінку, і він залишався у Москві, коли несподівано у серпні дитина померла. На прохання Сташинського КДБ дозволило йому з’їздити на похорони сина. Перед самим похороном разом з дружиною він утік до Західного Берліна і здався місцевій поліції, де зізнався у вбивстві Бандери. Федеральний суд Карлсруе засудив Сташинського лише до 8 років тюрми, оскільки винним у злочині вважався СРСР, а Сташинський був лише виконавцем злочинних наказів. Уже після 4 років ув’язнення завдяки співпраці з американськими спецслужбами його звільнили. За офіційними даними, він переїхав до Південної Африки. Подальша доля Сташинського та його дружини невідома.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати