30 вересня 2020, 10:00

Цей день в історії. 211 років тому індіанці віддали американцям власну землю

30 вересня 1809 р. у Форт-Уэйн підписаний договір між США й індіанцями, згідно з яким останні поступилися 3 млн акрів своєї землі Сполученим Штатам Америки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цікаво, що у липні ц.р. Верховний суд США визнав близько половини штату Оклахома землею, що належить корінним американцям. Згідно з постановою Верховного суду, землями індіанців тепер вважаються східні території Оклахоми, де проживає близько 1,8 млн осіб, з яких 15% є корінними американцями. Це рішення означає, що відтепер корінних американців, які проживають в східній частині Оклахоми, судити за серйозні правопорушення зможуть тільки федеральні суди, а не суди штату.

Позов до влади штату подав до Верховного суду корінний американець Джімс Макгірт, засуджений у 1997 р. в Оклахомі за зґвалтування 4-річної дівчинки. Макгірт звернув увагу на те, що ще в XIX столітті кілька племен корінних американців були насильно переселені на території, які пізніше стали Оклахомою.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати