08 вересня 2015, 17:23

Центри безоплатної вторинної правової допомоги з 1 липня надали допомогу майже 12 тис. осіб

Прес-служба Міністерства юстиції

З 1 липня 2015 року завдяки підтримці Уряду на всій території України (крім тимчасово окупованої) розпочали роботу 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, основним завданням яких є надання безоплатної правової допомоги вразливим категоріям громадян, зокрема, забезпечення представництва їх інтересів в судах, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з оперативними даними, у серпні 2015 року до місцевих центрів звернулася 5241 особа, а за весь період роботи центрів (2 місяці та 1 тиждень) – 11763 осіб.

У серпні близько 3750 особам було надано правові консультації; 724 особи спрямовано до установ, організацій, з якими організовано співпрацю для надання правової допомоги по суті порушеного питання; у 1565 випадках було прийнято звернення про надання БВПД, з них 1174 особам вже призначено адвокатів.

Найчастіше люди звертаються з питань соціального забезпечення, житлових, спадкових, сімейних, земельних.

Інформацію про місцеві центри з надання БВПД можна отримати за посиланням: http://www.legalaid.gov.ua/ua/local-centres

Оперативна інформація про роботу місцевих центрів з надання БВПД, що оновлюється у щоденному режимі, представлена за посиланням:

http://www.legalaid.gov.ua/ua/component/content/article?id=1371:local-centres-clients&catid=108:2015

25 регіональних центрів з надання БВПД у серпні поточного року продовжили роботу у штатному режимі.

Згідно з оперативними даними, у серпні 2015 року вказаними центрами було забезпечено призначення адвоката у 6550 випадках, що незначно перевищує середньомісячний показник їх роботи у цьому році (6305 випадків).

Зокрема, регіональними центрами були видані доручення для надання БВПД:

1238 – особам, до яких застосовано адміністративне затримання та/або адміністративний арешт;

1484 – особам, які вважаються затриманими, та/або стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

3076 – особам, у кримінальних провадженнях стосовно яких, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням;

340 – особам, у кримінальних провадженнях стосовно яких, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для проведення окремої процесуальної дії;

279 – особам за ухвалою суду у кримінальних провадженнях щодо продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру;

6 – особам за ухвалою суду у процедурах, пов'язаних з видачею особи (екстрадицією)

34 – особам за ухвалою суду у разі вирішення судом питань під час виконання вироків відповідно до статті 537 Кримінального процесуального кодексу України;

93 – особам, засудженим до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі.

Слід зауважити, що 162 особи із 6550 (2,5% випадків) відмовились від гарантованого державою права на захист, заявивши про відмову від призначеного адвоката.

Загалом, протягом січня – серпня 2015 року регіональними центрами забезпечено надання безоплатної правової допомоги у 50684 випадках, що на 23,2% перевищує аналогічний показник за відповідний період 2014 року та свідчить про зростання навантаження на систему безоплатної правової допомоги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати