13 грудня 2022, 16:46

Центр стратегічних комунікацій пояснив, чому Гаага – ідеальне місце для трибуналу над воєнними злочинцями рф

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України

Нідерланди готові розмістити майбутній трибунал над воєнними злочинцями рф у Гаазі. Це вдале та символічне місце, зазначив у Telegram Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Шістьом генералам росії повідомили про підозру за організацію вторгнення на Харківщину".

За інформацією Центру, протягом 1993-2017 рр. у Гаазі діяв Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії, який може слугувати прообразом спецтрибуналу по рф.

"Окружний суд Гааги протягом 2020-2022 років вів справу щодо збиття пасажирського літака рейсу MH17 та встановив відповідальність за злочин підконтрольних росії бойовиків", – йдеться в повідомленні.

Крім того, в Гаазі з 2002-го діє Міжнародний кримінальний суд, до компетенції якого належать розслідування геноциду, воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Також нещодавно Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила звіт про воєнні злочини рф в Україні, який містить докази численних страт і катувань мирних мешканців.

Водночас створення спецтрибуналу політично підтримали Європарламент, Парламентські асамблеї Ради Європи, ОБСЄ та НАТО, а також парламенти низки країн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати