06 грудня 2021, 19:11

Британський уряд заплатить 500 тис. фунтів стерлінгів за порушення персональних даних знаменитостей

Уряд Великобританії був оштрафований на 500 тис. фунтів стерлінгів за помилкове поширення в інтернеті поштових адрес понад 1000 знаменитостей-одержувачів новорічних нагород.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Австралії розглянуть законопроєкт проти тролінгу в інтернеті"

Про це повідомляє вебсайт ВВС.

Серед постраждалих співак сер Елтон Джон, спортивна ведуча Габбі Логан, телекухар Надія Хуссейн, гравець у крикет Бен Стоукс, шеф-кухар Ейнслі Гарріотт, колишній керівник Ofcom Шерон Уайт та ін.

Управління інформаційного уповноваженого (ICO) виявило, що Кабінет Міністрів не вжив належних заходів, щоб уникнути порушень даних. Кабінет Міністрів, а саме урядовий департамент, який займається відзнаками, 27.12.2019 р. опублікував файл на сайті gov.uk, в якому були відображені адреси 1097 відомих людей, які мали отримати новорічні нагороди на початку 2020 р. Після того як чиновники дізналися про порушення даних, вебпосилання на файл було видалене, але воно все ще залишалося в кеші та було доступне в Інтернеті для людей, які вводили точну вебадресу. Дані були в режимі онлайн протягом 2 годин 21 хвилини, їх переглянули 3872 рази. Тоді Уряд перепросив за порушення даних і заявив, що вжив заходів, щоб уникнути повторення такої ситуації. ICO отримала три скарги від людей, деталі яких були розголошені.

Директор з розслідування Стів Екерслі прокоментував: «У той час, коли одержувачі нагород повинні були святкувати й насолоджуватися моментом, вони зіштовхнулися з проблемою розкриття їхніх особистих даних. Заспокоєння Кабінету Міністрів і нездатність зменшити ризик злому даних означали, що сотні людей потенційно піддалися ризику шахрайства з ідентифікацією та особистою безпекою. Накладений на Уряд штраф повідомляє іншим організаціям, що безпечний догляд за інформацією людей, а також регулярна перевірка вжиття відповідних заходів повинні бути в центрі їхньої уваги».

Речник Кабінету Міністрів зазначив: «Ми вжили заходів для пом’якшення будь-якої потенційної шкоди, негайно поінформувавши уповноваженого з питань інформації та всіх, хто постраждав від порушення. Ми дуже серйозно ставимося до висновків інформаційного уповноваженого, завершили внутрішню перевірку, а також вжили низку заходів, щоб такого більше не повторилося. Ми провели огляд загальної безпеки системи, навчання з управління інформацією та вдосконалення внутрішніх процесів для обробки даних командою відзнак».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати