08 листопада 2021, 19:06

Боротьба з вітряками: подружня пара виграла судову справу проти вітрової електростанції

Подружня пара поскаржилася до суду щодо погіршення стану їхнього здоров'я від того, що вони жили поблизу вітряної електростанції. Французький суд прийняв перше такого виду рішення, яким присудив бельгійцям Крістель і Люку Фокерту компенсацію в розмірі понад 100 тис. євро.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна посилює роботу над розвитком ринку зелених облігацій"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Пара стверджувала, що встановлені у 700 метрах від їхнього будинку на півдні Франції вітрові турбіни спричинили у них проблеми зі здоров'ям, включаючи головні болі, безсоння, порушення роботи серця, депресію, запаморочення, шум у вухах і нудоту. Турбіни були встановлені у 2008 р. Проте проблеми зі здоров'ям у пари почалися через 5 років після їх встановлення. Фокерти вважають, що це сталося через те, що зрубали ліс, який відділяв їхній будинок від вітрової електростанції.

«Ми не одразу зрозуміли, що проблема походить від турбін, – зазначила Крістель Фокерт. Турбіни спалахують кожні дві секунди, а їхній шум нагадує роботу пральної машини, яка постійно обертається. Тому мова йде про потужне звукове та світлове забруднення середовища». Пара переїхала з цього району в 2015 р. і невдовзі після цього проблеми зі здоров’ям зникли.

Судовий експерт повідомив, що «турбінний синдром» раніше був визначений науковими дослідженнями. Однак австралійське дослідження показало, що хвороба, пов’язана з вітряними турбінами, вірогідно, була викликана тривожністю людей про стан здоров’я. Дослідники зауважили, що це по суті «соціологічний феномен», що назви «синдром вітрової турбіни» та «віброакустична хвороба» були ключовою ознакою його поширення. Інші дослідження в Європі, Канаді та США також розвінчали ознаки синдрому, який не визначається медичними показниками. Припускають, що погане самопочуття людей – це результат негативної реклами для протидії турбінам.

Справу подружжя Фокертів у січні минулого року відхилили, але вони подали апеляцію, заявивши, що суддя проігнорував висновки експертів, які вони додали до справи. За результатами апеляційного розгляду енергетичним компаніям Sasu, Margnes Energie і Sasu Singladou Energie, які керують вітровою електростанцією, було наказано виплатити 110 тис. євро компенсації подружжю, змінити світло та швидкість 6 встановлених турбін.

Адвокат подружжя Аліса Террас зазначила, що це безпрецедентний випадок. Очікується, що рішення викличе потік подібних скарг, але Террас застерігає, що процес доказування може бути складним: «Цей випадок неможливо відтворити. Цей (вітряний) парк викликав неприємність та незручність у подружжя через свою конфігурацію, але кожен випадок є різним і його слід розглядати по-різному». Також вона додала, що це рішення має стати попередженням для тих компаній, які встановлюють вітряні електростанції, ретельно обміркувати їхній вплив на місцеве населення.

Еммануель Форіхон з екологічного колективу організації Toutes Nos Énergies – Occitanie Environnement зазначив, що рішення було важливим і сміливим: «Ми вже розглядаємо екологічні проблеми від альтернативних джерел енергії, їхній вплив на біорізноманіття, іноді вплив на ландшафти, але недостатньо досліджуємо питання здоров’я людей. Це може спричинити розвиток нормативних актів з цього питання».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати