08 вересня 2020, 13:34

Боргова криза у 100 млрд грн на ринку природного газу потребує негайного вирішення, - ЕВА

ЕВА

Про це йшлося під час відкритої зустрічі Комітету з енергетики Європейської Бізнес Асоціації "Кризова ситуація із боргами на ринку природного газу - економічний аспект вирішення". Учасники зустрічі дискутували щодо оптимальних шляхів вирішення проблемної ситуації з накопиченою заборгованістю на ринку природного газу між його учасниками.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес не бачить зрушень у реформуванні митниці, - опитування ЕВА".

Про це повідомляє ЕВА.

Як зазначається, заборгованість розміром у 100 млрд грн між учасниками ринку природного газу набула критичного значення і потребує врегулювання з боку держави. Учасники зустрічі підтвердили факт наявності таких значних об’ємів заборгованості і зійшлись на тому, що питання має бути врегульоване якнайшвидше та у консенсусний спосіб.

У ЕВА підкреслили, що мова не йде про поточні борги населення, а про борги, які ніколи не виставлялись до сплати населенню та утворились між учасниками ринку через вади державного регулювання минулих періодів. Основні причини, що призвели до накопичення боргів на газовому ринку:

- прорахунки у державних рішеннях минулих років, зокрема встановлення необґрунтованих норм споживання газу та заборона виставляти споживачам рахунки за обсяги газу, приведені до стандартних умов;

- економічно необґрунтовані тарифи для виробників тепла для населення, які не покривають витрат на його виробництво;

- економічно необґрунтовані тарифи для операторів ГРМ.

Як повідомили народні депутати України Олексій Кучеренко та Сергій Нагорняк, найближчим часом це питання буде розглянуто Комітетом ВРУ з питань енергетики та ЖКГ.

Учасники зустрічі детально висвітлили проблемні питання виникнення боргів між учасниками ринку та можливі варіанти врегулювання боргової кризи. Особливо важливо забезпечити механізми недопущення накопичення боргів у майбутньому, а також виправити наслідки прорахунків у державних рішеннях минулих періодів. Необхідним також є проведення повного аудиту існуючих боргів з подальшим вирішенням питання усунення заборгованості.

"Комітет з енергетики Асоціації сподівається, що питання накопиченої заборгованості буде вирішено за допомогою прозорих, зважених та компромісних для учасників ринку інструментів, що дозволить в подальшому інвестувати в ефективний розвиток та функціонування ринку природного газу", - підсумували у ЕВА.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати