08 листопада 2019, 14:22

Близько 7,2 млн га сільгоспугідь можуть отримати громади після старту ринку землі

Коаліція за скасування мораторію

Держава контролює в більше, ніж втричі більше землі, ніж громади - 7,3 млн га, проти 2,2 млн га, повідомляють в Держгеокадастрі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


карта_3

Після інвентаризації земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності було виявлено, що громади контролюють 2,2 млн га сільгоспугідь, а держава - 7,2 млн га. В лідерах - Полтавська область, де держава володіє 476.3 млн га, Одеська - 459.3 млн га та Чернігівська - 417.7.

Як зазначається, ці цифри постійно зменшуються. За неповні чотири роки обсяги державних земель зменшилися на 10% - з 10,5 млн га до 9,4 млн га.

Так, після набрання чинності у 2002 р. Земельного кодексу у підпорядкуванні місцевих громад залишилося лише близько 12% території України - це землі, що розташовані здебільшого у межах населених пунктів. А 88% земель (ті, що за межами населених пунктів) є вотчиною органів державної влади - Держгеокадастру, районних та обласних державних адміністрацій та Кабінету Міністрів.

До 1 січня 2013 р. функції щодо розпорядження значною частиною державних земель були у органів місцевої державної влади (РДА), а потім їх "тимчасово" передали до органів управління земельними ресурсами, які мали здаватися в оренду. Причому, згідно з "Публічним звітом Держгеокадастру за 2017 рік", результатом передачі цим відомством в оренду земельних ділянок с/г призначення є 118,7 млн грн - при тому, що на утримання Держгеокадастру в той рік було витрачено близько 1 млрд грн.

Водночас з початку 2018 р. йде процес передачі землі громадам - за рік 646 громад отримали майже 1,5 млн гектарів землі. На думку експертів, процес йде надто повільно, а на практиці громади стикаються з великою кількістю проблем та обмежень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати