13 січня 2021, 12:47

Близько 312 млн грн збитків зазнали ліси та рослинний світ протягом 2020 року, - Держекоінспекція

Прес-служба Держекоінспекції

У 2020 році в частині охорони, захисту, використання та відтворення лісів і рослинного світу Держекоінспекція розрахувала близько 312 мільйонів гривень збитків за порушення природоохоронного законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держекоінспекція буде розраховувати в 6 раз більші збитки за сильне забруднення земель".

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції України.

"У порівнянні з 2019 роком спостерігається динаміка зростання розрахованих збитків: торік сума шкоди, завданої довкіллю, становила 167 мільйонів гривень. Разом з тим, розрахунок більшої суми свідчить і про ефективнішу роботу Держекоінспекції. Зокрема, торік була проведена комплексна перевірка лісгоспів, під час якої виявлено багато порушень", - пояснив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Посадовець підкреслив, що завдання Держекоінспекції полягає не у розрахунку більшої кількості збитків, а у захисті лісових ресурсів.

Тому Держекоінспекція підписала Меморандум про співпрацю з Національним центром управління та випробування космічних засобів, щоб отримувати аерокосмічні знімки земної поверхні. Це дасть змогу оперативніше виявляти вирубки, розробки кар’єрів, забруднення моря та вчасно вживати заходів для припинення порушень.

Андрій Мальований також наголосив, що здійсненню порушень сприяє недосконале законодавство, яке потрібно доопрацьовувати.

"Першочергово необхідно збільшувати відповідальність за шкоду, яка завдається довкіллю, підвищувати штрафи та збитки за вирубку", - додав Андрій Мальований.

Нагадаємо, Держекоінспекція обрахувала збитки за незаконну торгівлю ялинками в новорічні свята.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати