01 вересня 2020, 16:54

Бізнес схвильований ситуацією, яка складається навколо законопроекту про ВВТ, - ЕВА

ЕВА

Згідно з розкладом засідань Верховної Ради України на поточний тиждень, на 4 вересня заплановано винесення законопроекту №1182-1-д на голосування у другому читанні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мін'юст вніс зміни до порядку реалізації арештованого майна".

Про це повідомляє ЕВА.

"Звертаємо увагу, що на сьогодні текст законопроекту не погоджено представниками бізнесу. Більше того, невідомо, який текст законопроекту буде виноситись на голосування. Окрім того, станом на сьогодні ані зустрічі на базі профільного комітету ВРУ, ані зустрічі за участі Віце-прем’єр-міністра з промисловості для обговорення тексту законопроекту, який виноситься на друге читання, не були проведені. Відкритість у цьому питанні виявляє тільки Міністерство інфраструктури України, що вітається Асоціацією, однак, на жаль, у даному випадку цього не є достатньо з огляду на те, що законопроект знаходиться у профільному комітеті ВРУ", - вказали в ЕВА.

Як зазначили в Асоціації, її експерти неодноразово направляли зауваження, які включали велику кількість критичних для інвесторів положень до законопроекту для врахування відповідних пропозицій під час його підготовки до розгляду у другому читанні. "Крім цього, зверталися з проханням опублікувати зведену порівняльну таблицю законопроекту до другого читання та наголошували на своїй готовності надати експертну підтримку та брати участь у профільних засіданнях Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури", - розповіли в ЕВА.

При цьому найбільш гострими зауваженнями до законопроекту були три наступні аспекти:

- низка положень, спрямованих на зарегулювання ведення бізнесу, а не дерегуляцію, зокрема, створення Реєстру об’єктів інфраструктури ВВТ як прихованого дозвільного інструменту з правом забороняти діяльність річковим терміналам у незрозумілий спосіб; запровадження необхідності погодження ще одним ЦОВВ усіх проектів будівництва на ВВШ, відведення земель та водного простору (таке погодження також впроваджується як додатковий механізм до чинного містобудівного та земельного законодавства України, яке передбачає порядок будівництва та відведення земель, в тому числі, для об’єктів транспорту та інфраструктури) із нехтуванням пропозицій щодо діджиталізаціі та електронного обміну даними між органами влади; інші подібні непрозорі ініціативи, які закладають  корупційні ризики;

- фінансування ВВШ за рахунок портових зборів (як додаткове джерело), що не узгоджується із встановленим підходом щодо фінансування ВВШ як самостійної підгалузі зі своїми видатками, доходами, планами розвитку, а також із Законом України "Про морські порти України", оскільки портові збори є цільовими та використовуються для розвитку морських, а не річкових портів;

- цілковито недоопрацьована ініціатива щодо створення Державного фонду ВВШ у складі спеціального фонду Державного бюджету: джерела його формування на рівні законопроєкту не визначені, а зазначені лише в пояснювальній записці.

Читайте також: "МОЗ спільно з ЦВК розробляють алгоритм проведення виборів в умовах карантину".

"Тому необхідно включити ці положення до проекту Закону. Зокрема, чітко передбачити відсоток надходжень від акцизного податку з пального, який буде відраховуватися на розвиток ВВШ, чітко визначити період, з якого почне функціонувати відповідний спеціальний фонд, інакше поточна редакція дозволяє продовжувати фінансування ВВШ за рахунок портових зборів без жодних часових обмежень.

Бізнес переконаний, що Україна має прямувати до якісних та конструктивних реформ, що створюють вигідні умови для ведення бізнесу, роботи, залучення інвестицій. Тому Європейська Бізнес Асоціація закликає виконати доручення Президента - провести вказане обговорення до другого читання законопроекту, запланованого на 4 вересня, та не виносити його на голосування до погодження з усіма сторонами", - заявили в ЕВА.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати