18 листопада 2020, 16:26

Бізнес повідомляє про критичну нестачу автодозволів на міжнародні перевезення, - ЕВА

Європейська Бізнес Асоціація

Щороку бізнес скаржиться на нестачу автодозволів, зокрема з боку Республіки Польща, однак у 2020 році, як зазначають представники бізнесу, вона досягла критичної точки. Цього року українські перевізники отримали 160 000 дозволів і вже повністю вичерпали цю квоту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес виступає проти запровадження державного регулювання цін на зерно, - ЕВА".

Європейська Бізнес Асоціація неодноразово наголошувала на цій проблемі та шукала сприяння у її вирішенні як в Кабінеті Міністрів України, так і на міжнародному рівні. Ми вдячні Уряду за неодноразові звернення до польської сторони з цього питання, однак, на жаль, гравці ринку вимушені констатувати, що позитивних зрушень наразі не відбулось. 

Зокрема, недостатня кількість дозволів вже призводить до негативних наслідків, включаючи призупинення виробництва, затримки або скорочення поставок готової продукції до ЄС. Порушення термінів доставки вантажів до компаній-партнерів за межами України створює перешкоди для належного виконання договірних зобов’язань українськими підприємствами та негативно впливає на імідж України.

"Цього року Україна здійснила важливі кроки для врегулювання порядку видачі дозволів, зокрема, в частині запровадження електронного бронювання дозволів, яке сприяє забезпеченню прозорості процесу їх отримання. Втім, виключно внутрішніх зусиль недостатньо – нам потрібно налагодити діалог з міжнародними партнерами", - зазначає Дар’я Січкар, менеджер Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації.

Зважаючи на повну відсутність на даний момент дозволів Республіки Польща, Асоціація звернулася до представників Уряду з проханням підтримати бізнес-спільноту щодо такого. 

По-перше, наполягти на збільшенні кількості дозволів Республіки Польща щонайменше до 200 тисяч у 2021 році на найближчому засіданні українсько-польської Змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень.

По-друге, передбачити 60% від виділеної кількості польських дозволів на 2021 рік для транзиту, адже через Польщу йдуть основні торгівельні потоки в ЄС. 

По-третє, сприяти встановленню діалогу з ЄС щодо повного скасування необхідності отримання дозволів для автотранспортних засобів категорій "Євро-5" та "Євро-6" на перевезення вантажів автомобільним транспортом з України до ЄС для комплексного врегулювання ситуації з нестачею дозволів.

"Бізнес сподівається на особливу увагу Мінінфраструктури та Уряду до цього питання та на досягнення консенсусного рішення проблеми нестачі дозволів з міжнародними партнерами!" - підсували у ЄБА.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати