16 вересня 2020, 16:19

Більше 40% малих підприємців не готові до посилення карантину, - опитування ЕВА

ЕВА

Європейська Бізнес Асоціація провела експрес-опитування серед представників малого та мікробізнесу - учасників проєкту Unlimit Ukraine. Так, 42% опитаних відповіли, що їхній бізнес не готовий до відновлення жорсткого карантину. Ще 29% підприємців стверджують, що готові до погіршення ситуації, і інші 29% вагаються щодо своєї реакції на розвиток такого сценарію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Боргова криза у 100 млрд грн на ринку природного газу потребує негайного вирішення, - ЕВА".

Про це повідомляє ЕВА.

"У випадку другої хвилі коронавірусу та, відповідно, посилення державою карантинних обмежень, більшості малих підприємців доведеться закривати бізнес або скорочувати його масштаби, а також звертатися до держави за допомогою. У цьому контексті надзвичайно актуальним є спрощений доступ бізнесу до доступного кредитного ресурсу", - ідеться у повідомленні.

Так, для стимулювання розвитку малого та мікробізнесу, зокрема, спрощення доступу до кредитування, на початку лютого 2020 року за ініціативи Президента України та Прем'єр-Міністра України була запущена державна кредитна програма "Доступні кредити 5-7-9%". Минуло більше півроку від старту "Доступних кредитів", тож ми вирішили поцікавитися у спільноти Unlimit Ukraine, як вони оцінюють запропоновану державою кредитну програму.

У ЕВА підкреслили, що майже кожному четвертому опитаному підприємцю відмовили в участі у програмі, таких виявилося 27%. В свою чергу, вдалося отримати кредит тільки 11% опитаних, а 10% все ще очікують рішення по їхній заявці. Ще 25% тільки планують подаватися на участь в програмі, 16% - не планують через невідповідність критеріям, а 11% - через відсутність зацікавленості.

При цьому 89% підприємців зверталися до державного банку, і тільки 11% - до комерційних. Серед виданих кредитів переважають невеликі суми. Зокрема, 50% ФОПів вдалося отримати до 500 тисяч кредиту, 20% - від 500 тисяч до 1 млн грн, 17% - від 1 млн до 3 млн і ще 13% отримали кредит на суму, що перевищує 3 млн грн.

Топ-3 цілі, на які підприємці планують витратити кредитні кошти, отримані за програмою "Доступні кредити 5-7-9%":

  • Придбання та/або модернізація основних засобів виробництва;
  • Фінансування оборотного капіталу в межах інвестиційного проєкту;
  • Поповнення обігових коштів для покриття постійних витрат (оренда, заробітна плата працівникам, страхові платежі, тощо).

Також зазначається, що протягом періоду участі у програмі у більшості компаній не змінився штат працівників - про це повідомили 59%, і тільки 18% бізнесів створили два або більше робочих місця.

Підприємці, яким не вдалося взяти участь у програмі, повідомляють про такі найбільш поширені причини. По-перше, складна бюрократична процедура отримання, по-друге, недостатня кредитоспроможність для отримання допомоги, і по-третє, невідповідність певним критеріям для отримання допомоги.

"Малий бізнес надто за інших страждає від наслідків пандемії, а отже, потребує посиленої допомоги від держави. Ми сподіваємося, що відгуки від підприємців допоможуть покращити умови та можливості програми, а отже дати доступ до кредитного ресурсу ще більшій кількості малих бізнесів. Крім того, важливо, щоб державна підтримка не обмежувалася спрощенням доступу до фінансування, а передбачала комплексні заходи для зростання та масштабування малого бізнесу", - коментує Олена Еро, менеджер проєкту Unlimit Ukraine.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати