06 травня 2021, 19:11

Байден підтримує доступ до патентів на вакцини COVID-19 для бідніших країн

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Президент США Джо Байден 5 травня заявив про свою підтримку відмови від правил Світової організації торгівлі (СОТ) і призупинення прав інтелектуальної власності фармацевтичних компаній на вакцини проти коронавірусу. На такому рішенні наполягають члени Демократичної партії США та уряди близько 100 країн світу.

Читайте також: "Міжнародний індекс ІВ 2021 року: глобальна структура ІВ зберігає високі позиції в умовах пандемії"

Індія і Південна Африка запропонували відмовитися від прав інтелектуальної власності на патенти на вакцини. Це дозволить виробляти препарати в бідних країнах, де доступ до них нині дуже обмежений.

Сполучені Штати змінюють свою думку про інтелектуальну власність на вакцини. США разом з низкою інших країн раніше блокували переговори СОТ з цього питання, але президент США під зростаючим тиском змінив свою позицію. Торговий представник США в адміністрації Байдена Кетрін Тай в опублікованій заяві оголосила про підтримку Білим домом пропонованого рішення щодо тимчасової відмови від деяких прав інтелектуальної власності на вакцини. «Це глобальна криза в галузі охорони здоров’я, і надзвичайні обставини, пов’язані з пандемією Covid-19, вимагають надзвичайних заходів», – сказала Тай.

Глава ВООЗ задоволений. «Адміністрація США твердо вірить в захист інтелектуальної власності, але для того, щоб покласти край цій пандемії, вона підтримує скасування цього захисту для вакцин», – додала Тай. Вона запевнила, що США братимуть участь в переговорах СОТ з цього питання, але попередила, що для цього потрібен час, оскільки рішення СОТ вимагають консенсусу між усіма членами.

Рішення влади США привітав глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреїсус, який сказав, що це надзвичайно важливий момент в боротьбі з Covid-19.

Джерело

Biden zmienia zdanie. Poprze dostęp do patentów na szczepionki przeciw COVID-19 dla biedniejszych krajów. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати