25 лютого 2021, 13:11

Банківські гарантії: НКРЕКП виконала рекомендації АМКУ

Прес-служба АМКУ

У листопаді 2020 року Комітетом за результатами розгляду заяв окремих суб’єктів господарювання надано обов’язкові для розгляду рекомендації НКРЕКП. Вони стосувалися усунення обмежень конкуренції на ринку послуг із надання банківських гарантій у сфері послуг транспортування природного газу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ розглядатиме скарги у сфері публічних закупівель"

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Зазначеному передувало внесення НКРЕКП змін до Кодексу ГТС, які:

  • звужували коло банків, гарантія яких може вважатись ТОВ «Оператор ГТС України» прийнятним фінансовим забезпеченням;
  • обмежили можливість суб’єктів ринку природного газу у виборі банківської установи, яка надає гарантію.

НКРЕКП з урахуванням рекомендацій АМКУ прийнято постанову від 13.11.2020 № 2086 «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП». Вказаною постановою вилучено з Кодексу ГТС критерій «входження до переліку системно важливих банків», що спотворював та обмежував конкуренцію на ринку банківських послуг. Варто зазначити, що НКРЕКП розроблено, схвалено та прийнято Постанову № 2086 з дотриманням балансу інтересів суб’єктів ринку природного газу.

На засіданні Комітету 18 лютого 2021 року зазначені рекомендації НКРЕКП було визнано виконаними.

Крім того, ТОВ «Оператор ГТС України» повідомив АМКУ про відсутність випадків неприйняття Оператором виданих та належним чином оформлених банківських гарантій, наданих замовниками послуг транспортування природного газу.

Виконання НКРЕКП рекомендацій та відсутність збитків в учасників ринку внаслідок вищеописаних дій регулятора є підставою не розпочинати справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції стосовно НКРЕКП.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати