24 квітня 2019, 16:19

Банки очікують приріст депозитів і портфеля корпоративних кредитів, - НБУ

Прес-служба НБУ

76% респондентів прогнозують збільшення портфеля корпоративних кредитів у наступні 12 місяців, а 74% - роздрібних.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте також: "Валютна реформа та MLI Конвенція: виклики та перспективи".

Так, оптимізм банків стосовно приросту депозитів населення зберігається вже чотири роки проте останні три квартали поспіль очікування банків є найбільшими. Припливу депозитів очікують 66% опитаних - найвище значення показника за весь період опитування. Водночас 72% респондентів розраховують на приплив коштів бізнесу.

Так, підвищення якості кредитного портфеля бізнесу та населення у наступні 12 місяців очікують переважно великі банки - 26% опитаних, хоча більшість респондентів змін не прогнозує.

Крім цього, у квітні-червні 2019 р. банки прогнозують зростання попиту на кредити населенню та малому бізнесу. Відповідно до прогнозів банків, попит у корпоративному сегменті найбільше зросте на короткострокові кредити, кредити МСП (малі та середні підприємства) та гривневі позики. На збільшення попиту на іпотеку сподіваються переважно великі банки.

У НБУ зазначають, що ІІ кварталі банки не планують змінювати стандарти кредитування для бізнесу, проте очікують на продовження тенденції пом’якшення стандартів кредитування у споживчому сегменті.

Нагадаємо, НБУ отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків понад 1 млрд грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати