11 березня 2020, 17:33

Банк самовільно відкрив вам кредит, щоб списувати платежі за обслуговування карти. Що робити?

Прес-служба НБУ

Однією з поширених проблем споживачів фінансових послуг щодо вирішення яких звертаються до НБУ є така: банк самостійно відкрив кредитний ліміт, щоб за рахунок нього списувати кошти за обслуговування картки. Водночас споживач не підписував із банком кредитного договору, а також не отримував від банку інформації про реальну річну процентну ставку за відкритим кредитом та про платежі у випадку прострочення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Збитки від незаконних дій із платіжними картками зменшилися більше ніж удвічі".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

НБУ надав рекомендації, як вирішити таку ситуацію.

Спочатку потрібно звернутися безпосередньо до банку і вказати на відсутність кредитного договору з установою. Пояснити працівникам банку, що вам не надавалась інформація про реальну річну процентну ставку, загальну вартість кредиту, платежі у випадку прострочення.

Наголосити, що вимоги банку про погашення боргу за кредитом є  безпідставними, адже банк списав борг та відсотки за рахунок кредиту, на який ви навіть не погоджувалися.

Упродовж місяця банк має надати вам відповідь. Якщо вона вас не задовольнила, звертайтеся до Національного банку. Профільний підрозділ – Управління захисту прав споживачів фінансових послуг – розгляне скаргу і звернеться до банку за поясненнями, якщо ваші права справді були порушені.

Як зазначається, що після звернень Національного банку до банків у таких ситуаціях банки переважно погоджуються з аргументами регулятора та споживача і в результаті списують нарахований борг.

Зокрема, у ситуаціях щодо звернень, які надходили до НБУ, регулятор використовував такі аргументи:

  • відповідно до Умов та правил надання банківських послуг самого банку він може списувати платіж за рахунок наявних на рахунку коштів (а не відкриваючи кредит);
  • відповідно до Умов та правил надання банківських послуг самого банку списання платежу за обслуговування карти припиняється, якщо картою не користуються протягом 90 днів;
  • споживач не підписував кредитний договір та не давав згоду на встановлення кредитного ліміту, що є вимогою українського законодавства;
  • споживач не був ознайомлений із документами, де вказано реальну річну процентну ставку за кредитом, його загальну вартість, платежі у випадку прострочення, що є вимогою українського законодавства.

Нагадаємо, НБУ розробив порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати