03 листопада 2021, 19:06

Австралійський «податок на туристів»: британка виграла справу про дискримінацію

Британка виграла юридичну боротьбу проти австралійського «податку на туристів». Це судове рішення може мати наслідки також для інших мандрівників.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Facebook виплатить 14,5 млн доларів за дискримінацію американських працівників"

Про це повідомляє вебсайт ВВС.

Кетрін Адді стверджує, що вона несправедливо сплачувала податок із заробітної плати, яку отримувала, працюючи офіціанткою в Сіднеї у 2017 р. За її словами, введений того року податок дискримінував її за національністю. Інші туристи, на яких поширюється те саме правило, чекали рішення вищого суду Австралії. Тому тепер вони можуть попросити владу Австралії переглянути свої податкові нарахування.

Судове рішення стосується робочої візи, відомої як 417, яка надається іноземцям у віці від 18 до 31 року. Прибутки таких іноземців підлягають оподаткуванню в розмірі 15%, тобто до 37 тис. австралійських доларів (20 200 фунтів стерлінгів, 27 500 доларів США). Податок сплачується з першого прибутку, який отримують іноземні працівники. Це вища ставка податку, ніж для австралійців, які користуються неоподатковуваним порогом у розмірі 18 200 австралійських доларів.

Адвокати Кетрін Адді стверджують, що ці правила суперечать міжнародній угоді про уникнення подвійного оподаткування, яку Австралія уклала з Великобританією та кількома іншими країнами. Тому громадяни цих країн повинні оподатковуватися як австралійці.

У своєму рішенні Високий суд Австралії зазначив: «Питання полягає в тому, чи було накладено більш обтяжливе оподаткування на пані Адді через її національність. Коротка відповідь – так».

Австралійське податкове управління повідомило, що податкове правило актуальне лише у випадках, коли турист, який працює, проживає в Австралії та сплачує податки з 2017 р. Воно стосується лише людей з Великобританії, Німеччини, Ізраїлю, Японії, Норвегії, Фінляндії, Туреччини та Чилі. Управління доводило суду, що не було дискримінації за національністю. Податківці зазначають, що податок був розроблений, щоб допомогти туристам уникнути вищих ставок податків, накладених на інших іноземних працівників.

Пані Адді працювала офіціанткою у двох пабах Сіднея з січня 2017 р. до травня 2017 р., заробляючи 26 576 австралійських доларів. У судових поданнях зазначено, що тоді як вона повинна була сплатити податок у розмірі 3 986 австралійських доларів, австралієць з таким же доходом заплатив би тільки 1 591 долар.

Taxback.com, який допоміг британці довести справу до суду, зауважив, що Уряд розглядав цей суперечливий податок як «стимул туристам, які працюють, братися за вкрай необхідну сезонну роботу під час відвідин Австралії».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати