04 березня 2021, 15:21

АПВУ: Рекомендації Комітету ВРУ – ще один крок до реформи сфери примусового виконання рішень

АПВУ

Курс України на повноцінну європейську модель виконання судових рішень підтвердили Рекомендації Комітету з правової політики Верховної Ради України за результатами комітетських слухань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


АПВУ вітає це рішення і закликає народних депутатів та Міністерство юстиції України при розгляді нового законопроєкту «Про виконавче провадження» та внесенні змін до існуючих нормативно- правових актів брати до уваги затвердженні Рекомендації.

«Спільнота приватних виконавців повністю підтримує Рекомендації, затверджені Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики. Зі свого боку гарантуємо, що представники АПВУ у Робочій групі щодо напрацювання нового закону «Про виконавче провадження» докладуть максимум зусиль задля імплементації цих Рекомендацій у законодавче поле країни. Закликаємо і представників Мін’юсту врахувати ці Рекомендації під час дискусій навколо нової редакції закону, - заявив Голова АПВУ Віталій Чепурний. - До того ж вважаємо, що регулятор може вже, не очікуючи прийняття нової редакції закону «Про виконавче провадження», внести зміни у ряд своїх нормативно-правових актів і у такий спосіб не лише якісно змінити умови праці виконавців та механізми примусового виконання, але і наблизити виконання Меморандуму з ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги у частині примусового виконання рішень». 

Серед рекомендацій Верховної Ради:

  • перехід на повноцінну змішану систему примусового виконання рішень;
  • спрощення доступу до професії приватного виконання;
  • осучаснення АСВП і підключення до неї максимальної кількості українських банків; запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржника;
  • ведення прозорої, об’єктивної і правової дисциплінарної практики щодо приватних виконавців.

З текстом Рекомендацій можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, комітетські слухання «Виконання судових рішень як гарантія дієвості судового захисту» відбулись 15 жовтня 2020 року. Аудіозапис слухань за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати