09 грудня 2022, 17:08

АПУ запрошує до дискусії на тему «Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України: де ми зараз?»

АПУ

Асоціація правників України (АПУ), Global Accountability Network (GAN), Міжнародна секція Асоціації юристів штату Нью-Йорк (NYSBA International) та Robert H. Jackson Center запрошують взяти участь в онлайн-дискусії на тему «Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України: де ми зараз?».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Захід відбудеться 15 грудня 2022 року, 15:00-17:00 за київським часом.

24 грудня 2022 року виповнюється 10 місяців з моменту початку повномасштабної війни російської федерації проти України. Оскільки воєнні злочини, злочини проти людяності та, ймовірно, геноцид зростають, українське суспільство та практикуючі юристи продовжують виступати за створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Цей Трибунал має доповнити існуючі міжнародні судові інституції та розглядати наріжний камінь міжнародних злочинів – злочин агресії чи злочин проти миру.

Разом із особами, які приймають рішення, провідними експертами з міжнародного права та юристами-практиками, ми хотіли б поміркувати про те, на якому місці ми зараз знаходимося зі створенням Трибуналу, які перешкоди залишаються перед нами та як ми їх усуваємо.

Запрошуємо вас приєднатися до дискусії та поділитися своїми думками.

Дата та час: 15 грудня 2022 року, 15:00-17:00 за київським часом

Формат: онлайн (ZOOM)

Мови: англійська/українська (з синхронним перекладом)

Питання для обговорення:

 • Прогрес у створенні Трибуналу, що зроблено з лютого 2022 року?
 • Основні питання у створенні Трибуналу. Як нам їх подолати?
 • Еволюція підтримки України ООН, можлива роль та межі Генеральної Асамблеї ООН.
 • Які країни підтримують, а які не підтримують Трибунал і чому?
 • Що станеться з юридичним поняттям злочину агресії, якщо Трибунал не буде створено?
 • Що можуть зробити юридичні спільноти в усьому світі для підтримки Трибуналу?

Доповідачі:

 • Антон Кориневич, Посол з особливих доручень МЗС України, Уповноважений представник України в Міжнародному суді ООН (підтверджено)
 • Олександр Качура, народний депутат України (підтверджено)
 • Професор Девід М. Крейн, колишній головний прокурор Спеціального суду Сьєрра-Леоне, засновник Global Accountability Network (підтверджено)
 • Посол Ханс Корелл, колишній заступник Генерального секретаря з юридичних питань і юрисконсульт ООН (підтверджено)
 • Посол Девід Дж. Схеффер, міжнародний професор Francqui, KU Leuven, Бельгія (весна 2022), професор практики, Університет штату Арізона, старший науковий співробітник, Рада з міжнародних відносин (підтверджено)
 • Професор Дженніфер Трахан, клінічний професор Центру глобальних питань Нью-Йоркського університету та директор їхнього відділу міжнародного права та прав людини (підтверджено)
 • Доктор Пол Р. Вільямс, співзасновник Групи публічного міжнародного права та політики (PILPG) (підтверджено)

Якщо у вас є запитання до спікерів, залишайте їх у формі реєстрації. Відповіді ви зможете почути під час заходу.

Увага! Для участі у заході попередня реєстрація обов’язкова – за посиланням. Персональний лінк для підключення буде надіслано кожному учаснику на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Зверніть увагу, участь у події – безкоштовна. За бажанням Ви можете здійснити благодійний внесок та підтримати діяльність Асоціації правників України.

За додатковою інформацією щодо заходу звертайтесь за тел.: +38 (096) 742-71-07 (WhatsApp, Telegram) або пишіть на адресу: kpyshchyk@uba.ua . Контактна особа – Катерина Пищик.

Більше – на сайті АПУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати