29 травня 2015, 17:51

АПУ занепокоєна фактом порушення професійних прав адвоката на Львівщині

Асоціація правників України

Асоціація правників України висловлює глибоке занепокоєння фактом перешкоджання у здійсненні адвокатської діяльності адвокату Олегу Володимировичу Мицику, яке було скоєне днями в смт. Славське Львівської області при спробі останнього надати правову допомогу своєму клієнту, повідомляє прес-служба АПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


26 травня 2015 року до адвоката звернулась громадянка України з проханням здійснити захист її чоловіка у кримінальному провадженні. Зокрема, остання повідомила про його затримання біля власного будинку працівниками правоохоронних органів та початок проведення обшуку. Після прибуття до помешкання клієнта між сторонами було укладено договір про надання правової допомоги у даному кримінальному провадженні, а також оформлено ордери на надання правової допомоги. Незважаючи на це, працівники правоохоронних органів не допустили адвоката до участі у проведенні обшуку та відмовили у наданні конфіденційної зустрічі з затриманою особою.

Більше того, службовими особами було застосовано фізичне насильство, здійснено болісні та інші дії, що ображають особисту гідність адвоката, результатом яких стало заподіяння тілесних ушкоджень Олегу Мицику.

Враховуючи, що за останній час це черговий випадок порушення прав адвокатів, Асоціація правників України не може залишитись осторонь цієї події та звертає увагу представників влади, що чинним законодавством, зокрема п. 6 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебувають під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом.

Міжнародним законодавством, зокрема статтею 16 «Основних положень про роль адвокатів», прийнятих Конгресом ООН, передбачено обов’язок уряду забезпечити адвокатам можливість здійснювати їх професійні обов’язки без залякування, перешкод, завдання проблем і недоречного втручання. У разі, якщо безпека адвокатів перебуває під загрозою у зв’язку з виконанням професійних обов’язків, вони мають бути адекватно захищені владою.

Асоціація правників України як провідна правнича організація країни глибоко засуджує вчинені дії, що порушують основоположні професійні права та гарантії адвоката, та звертається до Генерального прокурора України з проханням розпочати досудове розслідування та вжити усіх можливих заходів щодо недопущення подібних правопорушень у майбутньому.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати