30 жовтня 2020, 18:15

АПУ закликала парламент негайно відновити антикорупційну реформу

Асоціація правників України

Асоціація правників України направила відкрите звернення до Верховної Ради України з вимогою невідкладно підготувати та прийняти необхідні зміни до національного законодавства для відновлення антикорупційної реформи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Боротьба з корупцією не повинна порушувати принцип незалежності судової влади, – КСУ".

Зазначається, що причиною стурбованості правників стало фактичне її припинення та нівелювання попередніх досягнень України щодо боротьби з корупцією рішенням КСУ.

Контекст. 27 жовтня КСУ визнав неконституційною статтю 366-1 ККУ про декларування недостовірної інформації. Разом із нею була скасована низка норм Закону "Про запобігання корупції", що унеможливлюють повноцінну діяльність антикорупційних органів в Україні.

Як наслідок, скасовано відкритий доступ до електронних декларацій, повноваження НАЗК щодо перевірки декларацій, своєчасності їх подання і моніторингу способу життя суб’єктів декларування.

Заблоковано призначення керівників органів влади, зокрема, і переможців місцевих виборів. Це констатувало НАЗК.

Крім того, правники звернули увагу на невідповідність Конституції внесеного Президентом законопроєкту №4288, що матиме наслідком руйнування системи стримувань та противаг органів влади в Україні та порушення принципу незалежності суду і суддів.

Детальніше ознайомитися з текстом відкритого звернення можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати