26 червня 2015, 16:16

АПУ підтримала з застереженнями законопроект про вдосконалення правил поглинання (take-over rules)

Асоціація правників України

Комітет Асоціації правників України з корпоративного права та фондового ринку прийняв резолюцію щодо законопроекту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах», повідомляє прес-служба АПУ. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Законопроект пропонує в цілому задовільні рішення для подолання зазначених вище недоліків, і тому загалом оцінюється Асоціацією як ваговий крок вперед у регулюванні поглинань», - йдеться у резолюції.

Імплементуючи положення Коаліційної угоди, законопроект запроваджує право акціонера, який сконцентрував 95 і більше відсотків акцій товариства (домінуючий контроль) примусово викупити акції решти акціонерів (squeeze-out right) і право таких акціонерів вимагати від акціонера, який має домінуючий контроль, придбати акції, належні таким акціонерам (sell-out right).

Разом з тим, правники вважають, що наслідки порушення правил поглинання виписані суперечливо, а в деяких випадках санкції за невиконання правил є надмірними. Законопроектом, зокрема, пропонується, що особа, яка порушила правила поглинання, позбавляється права «брати будь-яким чином участь в управлінні акціонерним товариством», рішення загальних зборів акціонерів, прийнятті з порушенням правил «не мають юридичної сили».

Також у резолюції зазначається, що авторами проекту не був втілений один з шести передбачених Директивою принципів, покладених в основу функціонування правил поглинання, відповідно до якого «оферент повинен висувати пропозицію тільки після того як він забезпечив, що грошова компенсація буде сплачена акціонерам у повному обсязі, та після прийняття належних заходів для забезпечення імплементації будь-якого іншого типу компенсації».

Як наслідок, правники підтримали запропонований законопроект в цілому, однак з низкою застережень. З повним текстом резолюції можна ознайомитися за посиланням

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати