22 березня 2021, 18:31

АПУ підтримала створення в Україні Нацагентства з питань подолання наслідків збройної агресії РФ

Асоціація правників України

Асоціація правників України виступила з підтримкою прийняття за основу законопроекту № 3057 та створення Національного агентства України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації (далі — Нацагентство).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідний законопроект, зареєстрований у Верховній Раді України 11 лютого, був розроблений Лесею Василенко та групою народних депутатів для підготовки консолідованої претензії України до РФ щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України. Вже 3 березня Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту прийняти документ за основу.

В Асоціації правників підкреслили, що збройна агресія проти України є тяжким міжнародним злочином — це безпосередня підстава для притягнення РФ до міжнародно-правової відповідальності.

«Підготовка консолідованої претензії вимагає системного вирішення низки специфічних і масштабних завдань, тому це вимагає створення окремого органу з особливими функціями», — йдеться в тексті відкритого звернення.

Правники підкреслили, що такий підхід до розв’язання питання відповідальності Росії за збройну агресію ґрунтується на загальновизнаних стандартах, вироблених багатовіковою практикою держав:

«Звертаємося до Верховної Ради України із закликом прийняти законопроект №3057 за основу, після чого продовжити роботу в профільному Комітеті для прийняття збалансованого закону».

Детальніше ознайомитися з текстом відкритого звернення можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати