14 січня 2020, 14:29

АПУ наполягає на неприпустимості зменшення суддівської винагороди

Асоціація правників України

Асоціація правників України (далі, - АПУ) звернулася з Відкритим зверненням до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики із закликом відхилити законопроект «Про внесення зміни до пункту 24 розділу ХІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2670.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Також читайте: "Комітет АПУ з трудового права звернувся до ВРУ щодо змін у законопроекті №2584".

Про це зазначають в АПУ.

Вказаний проект закону було подано до парламенту Кабміном 23 грудня 2019 року. Ним пропонується відтермінувати на рік підвищення розміру посадового окладу судді, що фактично призведе до його зменшення.

АПУ, у свою чергу, наголосила, що держава не повинна «економити» на суддях, оскільки це унеможливлює судочинство належної якості і може розглядатися як спроба тиску на суд. Крім того, це неминуче призведе до порушення прав та корупційних ризиків.

«Асоціація наголошує, що забезпечення права на справедливий суд неможливе без реалізації гарантій незалежності судді, у тому числі, його належним матеріальним та соціальним забезпеченням», - йдеться у відкритому зверненні.

АПУ нагадують, що соціальні гарантії, адекватна оплата та умови праці суддів гарантуються законом та не можуть бути зменшені. У свою чергу, влада зобов’язана забезпечувати незалежність суддів та протидіяти будь-яким спробам позбавити їх незалежності.

З повним текстом  відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати