18 листопада 2020, 18:33

«Apple порушує правила конфіденційності»: новий позов проти компанії

Захисник прав споживачів Макс Шремс подав заяву на Apple про порушення конфіденційності, стверджуючи, що ідентифікатор, сформований в iPhone, який дозволяє рекламодавцям відстежувати користувачів, порушує правила конфіденційності та приватності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Apple виплатить понад $500 млн за порушення патентів"

Про це повідомляє британської газети The Guardian.

Основою скарги на Apple є IDFA (ідентифікатор для рекламодавців) на кожному iPhone. Потім рекламодавці можуть використовувати IDFA для відстеження користувачів у різних додатках та краще націлювати їх на персоналізовану рекламу.

Мета позову полягає в поліпшенні конфіденційності користувачів, зупиняючи рекламодавців використовувати інші ідентифікатори для відстеження користувачів і дозволяючи користувачам скидати IDFA за власним бажанням.

Шремс висловив свої права разом із компанією Noyb, яка подала офіційні скарги в Іспанії та Берліні проти Apple.

Як стверджує компанія Noyb створення IDFA може порушити законодавство ЄС про конфіденційність, оскільки воно створюється без відома або згоди» користувача. І хоча користувачам надається контроль над тим, чи скидають вони ідентифікатор, і дозволяється забороняти окремим програмам доступ до нього, вони, за позицією Noyb, не можуть перешкодити його генерації.

«Закон ЄС захищає наші пристрої від зовнішнього відстеження», - сказав Стефано Россетті, юрист з питань конфіденційності в Noyb. «Відстеження дозволено лише за умови, що користувачі прямо дають на це згоду. Це дуже просте правило застосовується незалежно від використовуваної технології відстеження. Попри те, що Apple представила у своєму браузері функції блокування файлів cookie, вона розміщує подібні коди у своїх телефонах без будь-якої згоди користувача. Це явне порушення законодавства про конфіденційність ЄС».

«Своїми скаргами ми хочемо застосувати простий принцип: трекери є незаконними, якщо користувач вільно на це не погодиться. IDFA слід не лише обмежити, але і остаточно видалити. Смартфони - це найбільш інтимний пристрій для більшості людей, і за замовчуванням вони повинні бути без трекера»,– вважають позивачі.

У своїй заяві Apple рішуче заперечила скарги компанії Noyb: «Претензії, висунуті до Apple у цій скарзі, фактично неточні, і ми можемо пояснити це регуляторам конфіденційності, якщо вони розглянуть скаргу. Apple не отримує доступу до IDFA на пристрої користувача та не використовує його для будь-яких цілей».

«Наша мета завжди захищати конфіденційність наших користувачів, і наш останній випуск програмного забезпечення iOS 14 надає користувачам ще більший контроль над тим, чи хочуть вони дозволити програмам відстежувати їх, пов’язуючи їх інформацію з даними третіх сторін з метою реклами або обміну їх інформацією з посередниками даних. Наша практика відповідає європейському законодавству, підтримує та просуває цілі GDPR та директиву ePrivacy, яка полягає у наданні людям повного контролю над їхніми даними», заявила компанія Apple.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати