15 січня 2021, 14:59

Апеляційний суд задовольнив скаргу НБУ щодо банкрутства Златобанку

Прес-служба НБУ

Північний апеляційний господарський суд 14 січня 2021 року задовольнив апеляційну скаргу Національного банку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, скасувавши рішення суду першої інстанції про порушення справи про банкрутство АТ "Златобанк".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ відтермінував вимоги щодо автоматизації процесів у сфері фінмоніторингу".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Також апеляційний суд відмовив у порушенні справи про банкрутство АТ "Златобанк".

"Ми вітаємо рішення суду апеляційної інстанції. Це дає змогу повернути "Златобанк" в управління Фонду гарантування та застосовувати до банку процедури припинення діяльності виключно в порядку, передбаченому Законами України "Про банки і банківську діяльність" та "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", – зазначив начальник відділу правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Сергій Бойко.

Зазначається, що 19 червня 2019 року Господарський суд Києва порушив провадження в справі про банкрутство АТ "Златобанк" за заявою кредитора банку. Заяву було прийнято до розгляду, незважаючи на те, що законодавством України визначено, що ліквідація банків може відбуватися виключно в межах процедур, передбачених Законом "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", а не за загальною процедурою банкрутства.

Так, Національний банк оскаржив зазначене рішення суду, адже скасування в судовому порядку рішення про визнання неплатоспроможним та ліквідацію АТ "Златобанк" жодним чином не позбавляє його статусу банку. У будь-якому разі АТ "Златобанк" як банківська установа має або перебувавати під наглядом регулятора – Національного банку України, або виводитися з ринку Фондом гарантування, а тому не може ліквідуватися в інший спосіб, ніж це визначено Законами України "Про банки і банківську діяльність" та "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Нагадаємо, з нового року в Україні діють нові ставки адмінзбору в сфері держреєстрації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати