13 квітня 2020, 18:52

Апеляційний суд відмовив засудженому за сексуальне насильство в застосуванні амністії

Судова влада України

Чоловік, який у 2017 р. був засуджений до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканності, звернувся до Ковпаківського районного суду м. Суми із клопотанням про звільнення його від відбування покарання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни до Держбюджету порушують конституційні гарантії суддів, - ВРП".

Про це повідомляє Судова влада України.

Так, мотивував він це тим, що вироком цього місцевого суду його було засуджено до 6 років позбавлення волі за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 153 КК України (сексуальне насильство). Відбувши 2 роки покарання, чоловік вважав за можливе застосування до нього Закону України "Про амністію у 2019 році".

Проте суд першої інстанції у задоволенні вказаного клопотання відмовив, оскільки засуджений посилався на неіснуючий в українському законодавстві нормативно-правовий акт. Зокрема, Закон України "Про амністію у 2019", на який як на підставу для звільнення від відбуття покарання посилався засуджений, ВРУ не приймався. Не погодившись з вказаним судовим рішенням, особа оскаржила його в апеляційному порядку. В обґрунтування своїх вимог апелянт зазначав, що суд першої інстанції повинен був розглянути відносно нього усі закони про амністію впродовж всього періоду позбавлення його волі.

Розглянувши матеріали кримінального провадження, Сумський апеляційний суд відмовив особі у застосуванні до неї законодавства про амністію. Таке рішення колегія суддів кримінальної палати прийняла з огляду на вимоги Закону України "Про застосування амністії в Україні".

Зокрема, ст. 4 Закону передбачено, що амністія не може бути застосована до осіб, які мають дві і більше судимості за вчинення умисних тяжких та/або особливо тяжких злочинів. Крім цього, вимоги Закону України "Про амністію у 2016 році", який потенційно можливо було б застосувати до особи, чітко визначають, що амністія не застосовується до осіб, яких засуджено за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності. Як було встановлено апеляційним судом, починаючи з 1990 р., чоловік неодноразово засуджувався за відповідні види злочинів. За них він вже відбув у місцях позбавлення волі близько 20 років.

Нагадаємо, у Раді хочуть вдосконалити порядок призначення та звільнення Уповноваженого ВРУ з прав людини.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати