25 лютого 2021, 19:00

Антимонопольні розслідування щодо технологічних гігантів: Великобританія посилює контроль

Управління з контролю за конкуренцією Великобританії (CMA) планує розпочати низку антимонопольних розслідувань щодо великих технологічних компаній, включаючи Google, Amazon, Apple та Facebook.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Контроль за концентраціями в Україні: як це відбувається"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

У цьому році CMA стане головним органом серед підрозділів з цифрових ринків (DMU), який буде контролювати інтернет-компанії та матиме повноваження накладати штрафи у мільярди фунтів стерлінгів. «Поки ми не можемо отримати ці нові юридичні повноваження, але хочемо досягти впливу на споживачів у Великобританії, тому нам потрібно використовувати поточні інструменти. Сьогодні в Брюсселі є досить багато справ проти цифрових платформ, і низка з них включають ринок Великобританії», — заявив керівник CMA Андреа Косчеллі.

Після Brexit розслідування CMA будуть незалежними, але Косчеллі пояснив, що Великобританія продовжуватиме співпрацювати з Брюсселем над деякими спільними антимонопольними розслідуваннями принаймні до наступного року.

Підрозділи з цифрових ринків (DMU) керуватимуться кодексом, заснованим на чесній торгівлі, довірі та прозорості. Положення кодексу застосовуватимуться до компаній, які будуть мати статус стратегічно важливих на ринку (SMS). Це може стосуватися, наприклад, оцінки того, чи відбувається співпраця технічних гігантів з видавцями на достатньо справедливих умовах. Такі платформи, як Google і Facebook, укладатимуть комерційні угоди для перевидання вмісту уривків новин, заголовків або попереднього перегляду зображень.

У відповідь на запропонований закон, який змусить його та Google вести переговори з новинними компаніями щодо оплати вмісту, Facebook заборонив обмінюватися та публікувати новини в Австралії. А Google відповів на це, уклавши угоди з більш ніж 50 видавцями в Австралії, включаючи Guardian, для розміщення вмісту новин у своєму продукті News Showcase.

Уряд Великобританії заявив, що стурбований ситуацією в Австралії, і підтвердив, що міністр культури Олівер Дауден зустрінеться з керівниками Facebook цього тижня. «Ми стурбовані тим, що доступ до новин в Австралії обмежений, тож будемо рішуче захищати свободу слова та журналістику», — сказав речник Бориса Джонсона.

Втім, жодна технологічна фірма ще офіційно не отримала статус SMS. Для отримання цього статусу компанії матимуть відповідати певним критеріям: заробляти більше 1 млрд фунтів стерлінгів у Великобританії або 25 млрд фунтів стерлінгів у всьому світі. Варто зазначити, що Google отримує понад 160 млрд доларів (120 млрд фунтів стерлінгів) щорічного світового доходу, тоді як Facebook — понад 70 млрд доларів. «Ми активно перевіряємо гравців ринку, реагуємо на отримані скарги, намагаємося допрацювати у місцях, де є прогалини в роботі. Ми плануємо відкрити більше антимонопольних справ протягом цього року», — сказав Косчеллі.

Є сподівання, що справи щодо великих технологічних компаній будуть підлягати більш детальному вивченню. У грудні в рекомендаціях щодо обсягу повноважень нового DMU вказувалося, що між 2008 і 2018 рр. Google, Facebook, Amazon, Microsoft і Apple здійснили 400 поглинань, але лише невелика кількість справ були розглянуті регуляторами конкуренції, і жодна з них не була заблокована. Наприклад, Косчеллі поставив під сумнів нещодавнє рішення ЄС у справі щодо поглинання Google компанії Fitbit. керівник CMA заявив, що скептично ставиться до рішень, запропонованих двома компаніями, які Брюссель визнав прийнятними.

Уряд дав зелене світло для створення DMU після дослідження CMA ринку цифрової реклами у Великобританії, на якому домінують Google і Facebook. Дослідження показало, що Google контролює 90% доходів від «пошуку» у Великобританії, а Facebook займає більше половини британського ринку цифрових медійних оголошень. Огляд CMA вказує, що в цій галузі присутнє домінування дуополії. Виділені проблеми включають «відсутність контролю споживачів» над використанням даних, націленість на персоналізовану рекламу та зменшення інновацій на ринку.

Нагадаємо, технологічні гіганти зараз стикаються з посиленим контролем з боку контролюючих органів у всьому світі. ЄС досліджує практику діяльності компаній Apple та Amazon. У жовтні до департаменту юстиції США у справі проти Google приєдналися 11 штатів, звинувативши компанію у незаконних діях з метою збереження домінуючого становища у системі пошуку та рекламі. У грудні також з'ясувалося, що засновник Facebook Марк Цукерберг погрожував забрати інвестиції з Великобританії, якщо уряд не пом'якшить свою позицію щодо регулювання діяльності технологічних компаній.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати