13 липня 2015, 18:02

Антикорупційний комітет ВР вимагає відсторонити заступника голови АП за тиск на суддів

РБК-Україна

Комітет Верховної ради України з питань запобігання та протидії корупції звернувся до Президента та генерального прокурора з проханням провести перевірку фактів неправомірних дій та перевищення повноважень заступником глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим, який є також координатором судової реформи. Відповідні листи були направлені Петру Порошенку та Віктора Шокіну, повідомляє РБК-Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Документи направлені адресатам на підставі звернення голови підкомітету з питань правового забезпечення та контролю за діяльністю спеціальних органів у сфері запобігання та протидії корупції Олега Осуховського, яке також докладено до листів. За інформацією Осуховського, він неодноразово звертався в правоохоронні органи та до Президента з приводу протиправної діяльності голови АП, координатора Ради з питань судової реформи в Україні Олексія Філатова, але належної реакції так і не отримав.

"Згідно з повідомленою заявниками інформацією, раніше Філатов займався адвокатською та юридичною практикою, в тому числі беручи участь в судових інстанціях на захист інтересів своїх клієнтів. По деяких справах він не зміг відстояти інтереси довірителів і програв, як адвокат або юрист, ці справи. Деякі справи в свій час навіть пройшли розгляд вищою судовою інстанцією, а саме Верховним судом України. Після того, як Філатов зайняв посаду державного службовця, [...] без встановлених процесуальним правом підстав справи, де брав участь Філатов О. В., почали підніматися і переглядатися з винесенням протилежних рішень на користь його колишніх клієнтів", - відзначає Осуховський.

Раніше факт тиску на голів судів Філатовим з метою прийняття вигідних для нього судових рішень підтвердив у публічних виступах екс-голова апеляційного суду Києва Чернушенко А. В.

"Наявна у мене, як і оприлюднена Чернушенко А. В., інформація про тиск Філатова на суддів вимагає обов'язкової ретельної перевірки, оскільки паплюжить Президентську гілку влади", - вважає Осуховський.

В якості прикладу він наводить три справи, в яких Філатов, найімовірніше, міг здійснювати тиск на суддів. За даними Осуховського, до заняття посади в АП Філатов протягом декількох років, здійснюючи адвокатську діяльність, був одним з ключових представників АТ "Реверта" в Україні.

"В матеріалах судових справ в даний час наявні довіреності на представництво інтересів Акціонерного товариства "Реверта" (колишня назва - АТ "Парекс Банк") - Філатовим А. В.", - зазначає народний депутат. Всі три справи стосуються відчуження майна на користь "Реверти" у фізичної особи - українського громадянина.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати