23 березня 2022, 15:21

Anonymous атакує. Хакери зламали принтери тисяч росіян

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Хакери з групи Anonymous зламали принтери тисяч російських користувачів. Використовуючи свої пристрої, вони відправили росіянам повідомлення про брехню путінської пропаганди разом з інструкціями про те, як захиститись від неї, встановивши спеціальне програмне забезпечення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з повідомленням Anonymous у Твіттері, на даний момент було надруковано понад 100 тис. примірників заяв кампанії з закликом не вірити кремлівській версії війни в Україні. «Громадяни Росії, дійте зараз, щоб зупинити терористів. Путін убиває тисячі людей в Україні», — йдеться у повідомленні.

У заяві, яку цитує американський портал International Business Times (IBT), також наголошується на тому, що війна, розв’язана Путіним, пов’язана з «кордонами та страхом перед Заходом», а не з Україною. «Шматок паперу та чорнила — мала ціна за кров безневинних». Росіян також закликали боротися за свою «спадщину та честь, повалити корумповану путінську систему, яку він краде з вашої кишені».

Співрозмовник IBT, хакер під псевдонімом DepaixPorteur у Твіттері, який брав участь в акції, розповів, що на зламаних пристроях також були інструкції щодо встановлення безкоштовного програмного забезпечення Onion Router, завдяки якому, як він зазначив, росіяни можуть отримати доступ до «справжніх ЗМІ» та обійти російську цензуру.

Даємо 48 годин на припинення діяльності в РФ

Хакери з групи Anonymous націлені не лише на російські компанії та установи, а й на західні, які вирішили не згортати діяльність в Росії. «Ми даємо вам 48 годин на обмірковування та припинення діяльності в Російській Федерації», — повідомили представники неформальної групи. 

Для багатьох західних компаній російська агресія стала приводом піти з місцевого ринку або хоча б обмежити свою діяльність. Однак є й ті, хто не наважився на це. Мова йде, передусім, про французькі мережі Leroy Merlin, Auchan і Decathlon та про виробника продуктів харчування Nestle. Московський завод Renault також поновив роботу в понеділок. Це не сподобалося хакерам з групи Anonymous, які раніше вели війну з Путіним і регулярно блокували доступ до російських сайтів, змінювали передачі на місцевих теле- чи радіостанціях, викрадали дані російських установ. 

«Ми закликаємо всі компанії, які ще працюють у Росії, сплачують податки до злочинного бюджету кремлівського режиму: йдіть з Росії! Даємо вам 48 годин на обмірковування питання та припинення діяльності в РФ, інакше ви опинитеся в нашій мішені!»

Джерела:

 Atak Anonymous. Hakerzy włamali się do drukarek tysięcy Rosjan.

Anonymous grożą koncernom, które nie wycofały się z Rosji. Hakerzy dali im 48 godzin.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати