13 липня 2020, 15:11

Анонс засідань Верховного Суду: що розглянуть

Прес-служба Верховного Суду

На 13 липня 2020 р. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду призначив до розгляду у письмовому провадженні зразкову справу №440/2722/20 (провадження №Пз/9901/14/20) за позовом фізичної особи до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області, Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Постанова КГС ВС щодо перебігу позовної давності у спорах про визнання недійсними свідоцтв України на ТМ".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Так, позивач просив визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо нарахування та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 р. у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, а також просив зобов’язати відповідачів нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги.

14 липня о 16:00 КАС ВС у судовому засіданні продовжить розгляд зразкової справи №160/3586/19 (провадження №Пз/9901/12/19) за позовом особи, яка отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Спір у зазначеній справі виник через дії відповідача, який зменшив розмір пенсії за рахунок виплати з 5 березня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 р.

15 липня КАС ВС продовжить розгляд зразкової справи №560/2120/20 (провадження №Пз/9901/9/20) за позовом колишнього працівника прокуратури до Пенсійного фонду України, який відмовив у здійсненні перерахунку пенсії позивача, посилаючись на відсутність чіткого законодавчого врегулювання спірних правовідносин. Позивач, який перебуває на обліку в територіальному органі Пенсійного фонду України та є пенсіонером за вислугою років, просив визнати таку відмову ПФУ протиправною, зобов’язати здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії), у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати, зазначеної в довідці обласної прокуратури, без обмеження її максимального розміру. Справу призначено до розгляду без повідомлення (виклику) сторін.

Нагадаємо, ВС опублікував черговий огляд практики КГС ВС щодо забезпечення виконання зобов’язань.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати