30 червня 2020, 11:24

Анонс судових засідань ВС: справи цього тижня

Прес-служба Верховного Суду

У справі № 927/79/19, засідання в якій призначене на 10:00 30 червняВелика Палата Верховного Суду має вирішити виключну правову проблему.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Голові та посадовцю ОДА повідомили про підозру, - НАБУ".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Правовуа проблема полягає в таких питаннях:

- чи може фермерське господарство у зв’язку з переходом обов’язків землекористувача від засновника фермерського господарства до створеного ним фермерського господарства з дня його державної реєстрації вимагати внесення змін до договорів оренди землі в частині зміни орендаря;

- чи може суд при фактичній заміні орендаря втручатися в договірні відносини між орендодавцем та орендарем шляхом визнання укладеними договорів (додатків до них), у яких здійснюється заміна орендаря.

30 червня об 11:30 Велика Палата ВС розгляне заяву про перегляд судових рішень у справі № 2-1606/07 у зв’язку зі встановленням ЄСПЛ у рішенні в справі "Котенко та інші проти України" (від 20 червня 2019 року, заява № 2575/09 та 3 інші заяви) порушення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Констатоване порушення полягало в тому, що національні суди не розглянули ключового аспекту позову заявника та безпідставно відхилили експертний висновок, який підтверджував його доводи.

Цього ж дня о 12:30 відбудеться засідання Великої Палати ВС у справі № 910/2861/18 за позовом Київського національного лінгвістичного університету до ТОВ "ТМО "Ліко-Холдінг" про зобов’язання виконати інвестиційний договір, а саме передати позивачеві 2500 кв. м загальної площі студентського гуртожитку. У цій справі ТОВ заявило зустрічний позов про розірвання зазначеного договору. Товариство, як замовник будівництва, збудувало і ввело в експлуатацію будинок, частиною якого є спірне майно, а до університету перейшли права інвестора будівництва в частині, що відповідає площі гуртожитків.

Справа № 826/3106/18, розгляд якої призначений на 15:00 1 липня, була передана на розгляд Великої Палати ВС з огляду на відсутність єдиної судової практики щодо дії мораторію стосовно підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства, по факту нарахування пені та штрафу за невиконання або неналежне виконання зобов’язань перед поточними кредиторами, що виникли після введення мораторію.

Нагадаємо, ВРП пропонує закріпити обов’язково розглядати висновки щодо законопроектів стосовно судоустрою.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати