24 січня 2023, 14:52

Анна Огренчук отримала найвищу відзнаку Міжнародної секції NYSBA

АПУ

Президентка Асоціації правників України, голова відділення Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк (New York State Bar Association, NYSBA) в Україні Анна Огренчук отримала найвищу відзнаку Міжнародної секції NYSBA — Distinction in International Law Award. Щороку нею відзначають представників міжнародної юридичної спільноти, котрі продемонстрували відданість професії та верховенству права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Анна Огренчук_NYSBA_нагорода

Урочиста церемонія відбулася 23 січня у Нью-Йорку в межах щорічних зборів NYSBA. Анна Огренчук взяла участь у заході дистанційно, подякувавши команді NYSBA за спільну роботу з розробки механізмів притягнення до відповідальності винних у російській агресії проти України та механізмів відшкодування збитків, а також надання юридичної допомоги українським біженцям. Окремо президентка АПУ подякувала іноземним колегам за підтримку українських правників.

«Саме наша спільна робота дала результати. Тому ця відзнака належить мужнім чоловікам і жінкам — адвокатам, суддям, прокурорам, нотаріусам і багатьом іншим людям, які об’єдналися проти агресорів та використовують закон як зброю. Вона належить українським та іноземним юристам, котрі перед обличчям найбільш кричущих міжнародних злочинів продемонстрували солідарність і єдність та залишилися людьми», — наголосила Анна Огренчук.

Президентка АПУ зазначила, що зараз світова юридична спільнота, зокрема міжнародні судові інституції, вживає заходів, щоб у майбутньому покарати винних у російській агресії та воєнних злочинах, скоєних на території України. Водночас вона констатувала, що чинна система міжнародного права не змогла ані запобігти війні, ані зупинити її, тому повинна зазнати докорінних змін.

«Необхідно переглянути й удосконалити превентивні механізми, а також мандат Ради Безпеки ООН. Регуляторна база міжнародного публічного права повинна розвиватися таким чином, аби протидіяти екоциду, кібератакам, використанню найманців й інших нерегулярних сил та іншим новим формам війни. Мандат Міжнародного кримінального суду має бути вдосконалено, щоб у майбутньому він міг розглядати злочин агресії, якщо він станеться. Необхідно на міжнародному рівні створити універсальний механізм відшкодування збитків. Потрібна сміливість, аби пропонувати й відстоювати такі структурні зміни зараз. Однак я переконана, що мене оточують однодумці й разом ми це зробимо», — резюмувала вона.

У грудні 2021 року АПУ та Міжнародна секція NYSBA (NYSBA International) підписали Меморандум про співпрацю й на основі АПУ було відкрито Відділення NYSBA в Україні. У лютому 2022 року також було створено NYSBA Ukraine Task Force, що об’єднала правників із різних країн задля протидії агресії РФ на юридичному фронті та відновлення верховенства права в Україні.

У липні 2022 року NYSBA першою серед міжнародних юридичних організацій підтримала створення трибуналу для розслідування воєнних злочинів, скоєних російською федерацією, включно з, але не обмежуючись злочином агресії проти України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати