22 березня 2021, 19:00

Англійська фірма пропонує новий підхід до укладання контрактів

Запропонований автоматизований підхід до договорів заснований на юридично зобов'язуючих принципах поведінки та вичерпних типових умовах. Повідомляє веб-сайт legalfutures.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як Brexit змінив статус британських юридичних консультацій"

Дженніфер Сволоу, директор фірми Lawtech у Великобританії, зазначила, що юридичним компаніям не вдається забезпечити єдину модель контракту, так як зміст договорів зростає в обсязі та складності і прагне охопити всі можливі ризики. Оскільки кількість компаній у всьому світі налічує сотні мільйонів, кількість контрактів, безсумнівно, перевищує це число. А складання такої кількості договорів коштує понад декілька мільярдів фунтів.

«За чинною моделлю контракту у центрі уваги є інтереси однієї сторони, а не спільні цілі»,- аргументує пані Сволоу. «Але чи служить такий підхід найкращою основою для ділових стосунків тепер?» У своєму блозі, адвокат і колишній генеральний радник бізнесу TransferWise Дженніфер Сволоу заявила, що існує модель контрактів, яка ставить стосунки на перше місце та зберігає практичність.

Оскільки вже існує ряд типових контрактів у різних секторах, вона зауважила, що цей підхід можна масштабувати, щоб сформувати основу нової парадигми з контрактами, що складається з двох елементів:

●        Принципи поведінки або цінності, які лежать в основі всіх ділових відносин і є юридично обов'язковими. Це головні засади, що втілені в Кодексі корпоративного управління Великобританії. Сюди входять принципи прозорості, етики та відповідальності, поряд із основними принципами оплати праці, управління ризиками, доставки та звітності; 

●        Модельні терміни - набір стандартних структур та текстів для різних бізнес-сценаріїв. Як правило, визначені терміни постійно використовуються у певних договорах державними та галузевими органами, бізнесом та юридичним співтовариством.

Пані Сволоу сказала: «Таким чином, будується узгоджена основа контрактів, яка має значення для того, хто складає такий контракт, для того, хто його виконуватиме і для судді, якщо до цього дійде. Принципи можуть застосовуватися також до дерогації (ситуація, за якої закон, постанова або рішення скасовується частково. Це юридичний термін, що означає часткове анулювання певного закону)».

«Зразки непотрібної або фальшивої замовної роботи можуть бути вилучені із контрактів разом із витратами, затримками та невизначеністю. Типові терміни у нових автоматизованих контрактах забезпечать нейтральну, справедливу позицію для всіх сторін без безглуздого суперництва. Варіант розвитку подій, що зазначений у таких контрактах може оновлюватися за допомогою аналізу даних про ризики та практику на ринку»,- зазначає директор Lawtech.

Пані Сволоу припустила, що цей підхід може застосовуватися і до контрактів, спрямованих на споживача, де замінюються стандартні умови «це важливо, але ніхто ніколи не читає» набором справедливих, затверджених споживачем модельних положень, на які кожен може посилатися як на загальні основні права та обов'язки. Вона спочатку очікувала опору з боку організацій, які користуються перевагою необмежених ресурсів, великим штатом юристів та домінуванням на ринку над іншими, проте, як виявилося, юридична індустрія не хоче відмовлятися від фінансових вигод сучасного трудомісткого підходу. Тому її пропозиції щодо автоматизованого створення контрактів було підтримано.

Варто зазначити, що Дженніфер Сволоу вважає, що юристи не повинні турбуватися про зменшення попиту: «Нова парадигма в контрактах, коли вона буде реалізована, призведе до зміни та посилення фокусу, але вона також принесе нові можливості, нові дисципліни та подальшу еволюцію». Спільнота також підтримує перехід до смарт-контрактів, з якими було б зручно працювати.  «Розробка смарт-документів дає змогу корисно застосовувати автоматизацію та аналіз: розрахунки платежів, звітність, аналіз відповідності, залучення інформації про ринок або політику із зовнішніх джерел, подання документів до органів влади тощо»,- підсумувала пані Сволоу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати