06 серпня 2020, 18:55

Анджей Дуда склав присягу президента Польщі

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

У четвер, 6 серпня президент Республіки Польща Анджей Дуда склав присягу на другий термін президентства. Урочистість відбулася у будинку Сейму на сесії Національних зборів. Через епідемію коронавірусу під час церемонії у Сеймі були введені спеціальні запобіжні заходи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Крім депутатів та сенаторів, в Сеймі взяли участь, зокрема, колишній президент Олександр Кваснєвський, колишні прем'єр-міністри, маршали Сейму і Сенату, голови Конституційного трибуналу, Верховного суду і Вищого адміністративного суду, а також представники дипломатичного корпусу та релігійних об'єднань. Багато політиків з Громадянської коаліції відмовилися від участі в мітингу. Присутні в залі депутати лівих були одягнені в кольори веселки, символу ЛГБТ-руху.

Під час інавгураційної промови, якою Анджей Дуда почав другий президентський термін, президент Польщі накреслив своє бачення розвитку Польщі на найближчі роки. Анджей Дуда наголосив, що він надалі буде «президентом польської справи». Президент назвав п'ять головних завдань на другий термін:

«Це ключові справи – сім'я, безпека, праця, інвестиції та гідність. Саме ці п'ять справ символізують Польщу, котра вміє поєднати традиції з сучасністю. Я переконаний, що ці дві цінності не виключаються взаємно, і такою є Польща моєї мрії. Це Польща, яка має високі цілі, яка швидко розвивається, це Польща інноваційна, але вона пам'ятає про своє коріння, свою історію, ідентичність і традицію», - наголосив президент Польщі Анджей Дуда.

У своєму зверненні до Національних зборів президент Анджей Дуда наголосив на необхідності співпраці понад політичними поділами, а також подякував виборцям, котрі взяли участь у президентських виборах. Нагадаємо, у другому турі президентських виборів, які відбулися 12 липня, переміг чинний президент Польщі Анджей Дуда з результатом 51,03%. Кандидат Громадянської коаліції, мер Варшави Рафал Тшасковський набрав 48,97%.

У своїй інавгураційній промові Анджей Дуда згадав про Україну. Він нагадав про необхідність «повернути повний суверенітет та териториторіальну інтегральність нашому сусідові – Україні»

Польща повинна зміцнювати свою безпеку, - наголосив президент Польщі Анджей Дуда. У своїй інавгураційній промові на другий термін президентства Анджей Дуда назвав п’ять пріоритетів, серед яких є безпека держави.

«Ми повинні надалі модернізувати збройні сили, а також посилювати наші коопераційні здібності з силами союзників, особливо – з американським військом», - наголосив президент Польщі.

«Ми повинні діяти в напрямку зміцнення євроатлантичного зв’язку та Північноатлантичного альянсу. Це важливе завдання на майбутнє, котре, маю надію, буде завжди дійсним», - сказав Анджей Дуда.

Президент Польщі підкреслив, що 2022 року Польща буде керувати в ОБСЄ. Під час головування в Організації безпеки і співробітництва в Європі Варшава робитиме акцент, як сказав Анджей Дуда, «на силі права, а не на праві сили», а також - на досягненні миру за допомогою міжнародного права.

«Це важливе завдання на майбутнє, яке ніколи не завершується. Це завдання, яке повинно повернути повний суверенітет та териториторіальну інтегральність нашому сусідові – Україні», - наголосив президент Польщі у своєму зверненні до Національних зборів.

- Я вірю в Польщу. Наша мудрість і працьовитість. Я теж вірю в Бога. Але я знаю, що не всі повинні вірити, щоб оцінити фундаментальні цінності, з яких виходить Польща, - сказав Дуда, завершивши свою промову словами «Боже, благослови Польщу».

Це буде його останній термін. Після його завершення президент матиме ряд прав, наприклад, довічну зарплату. Повноваження голови держави викладені в Законі від 30 травня 1996 року про заробітну плату колишнього президента Республіки Польща. Вони стосуються президентів, обраних на виборах з 1989 року, а також останнього президента Республіки Польща у вигнанні - Ришарда Качоровського. Так само і Анджей Дуда, коли він піде у відставку в 2025 році, за одним винятком. Вихідна допомога президенту пов'язана з відставкою з посади, а не з закінченням терміну його повноважень. Це означає, що він не має права на переобрання.

Довічна зарплата. Колишній президент має право на зарплату в розмірі 75% на місяць. розмір основної заробітної плати, встановленої в положеннях про винагороду осіб, які займають державні керівні посади при Президентові Республіки Польща, далі іменований «заробітна плата». У 2020 році це було близько 20 138 злотих брутто, тобто більше 14 000 злотих нетто злотих на місяць. Відповідно, Анджей Дуда на пенсії може розраховувати майже на 9,4 тисячі. брутто злотих.

Гроші на роботу офісу. Колишній президент має право на отримання фінансових коштів у розмірі та на умовах, передбачених для депутатів, які отримують кошти для створення, функціонування та фінансування депутатської посади.

Захист співробітників Служби державної охорони (Służby Ochrony Państwa - СОП). Колишній президент залишається під захистом співробітників Служби державної охорони.

Джерела

Przemówienie inauguracyjne Andrzeja Dudy. "Demokracja w Polsce silniejsza niż kiedykolwiek";

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Co otrzyma prezydent, gdy będzie ustępował z urzędu

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати