17 вересня 2021, 17:51

АМКУ зобов’язав Мінінфраструктури забезпечити рівні можливості доступу на ринок лоцманських послуг

Пресслужба АМКУ

Зі скаргою до АМКУ звернулось ТОВ «ПІ ЕНД ОУ МЕРІТАЙМ ЮКРЕЙН». Товариство не може розпочати діяльність на ринках лоцманських послуг у морських портах України, оскільки згідно з наказами Міністерства лоцманські послуги може надавати виключно ДП «Дельта-лоцман», яке входить до складу ДП «Адміністрація морських портів України».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Штрафній дискреції АМКУ повернули рамку"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Відтак у серпні 2020 року АМКУ надав Міністерству рекомендації привести власні нормативно-правові акти у відповідність до вимог Кодексу торговельного мореплавства України та Закону України «Про морські порти України» в частині недопущення дискримінації суб’єктів господарювання за формою власності. Однак, Мінінфраструктури ці рекомендації не виконало, зазначивши, що демонополізація ринку надання послуг із лоцманського проведення не є доцільною.

За результатами розгляду справи про порушення Міністерством інфраструктури законодавства про захист економічної конкуренції 16 вересня АМКУ прийняв рішення, яким:

  1. Визнав бездіяльність Міністерства інфраструктури України, яка полягає у неприведенні власних нормативно-правових актів до вимог до вимог Кодексу торговельного мореплавства України та Закону України «Про морські порти України» в частині дискримінації суб’єктів господарювання за формою власності порушенням, передбаченим частиною першою статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», яке призвело до недопущення конкуренції.
  2. Зобов’язав Міністерство протягом 6 місяців привести власні нормативно-правові акти, які стосуються питань надання послуг з лоцманського проведення суден, до вимог Кодексу торговельного мореплавства України та Закону України «Про морські порти України» в частині недопущення дискримінації суб’єктів господарювання за формою власності на етапах:
  • проведення теоретичного навчання, тренажерної підготовки та практичного стажування кандидатів на посаду морського лоцмана;
  • кваліфікаційного оцінювання кандидатів на посаду морського лоцмана;
  • входу на ринок лоцманських послуг;
  • здійснення діяльності на ринку лоцманських послуг.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати