11 лютого 2021, 17:21

АМКУ закликав продавців ковід-тестів не брехати про можливість домашнього тестування

Прес-служба АМКУ

Антимонопольний комітет України надав обов’язкові для розгляду рекомендації ТОВ «Медфікс» та ТОВ «Інкос Лайн», які займаються дистрибуцією експрес-тестів для діагностики Covid-19, припинити поширення на упаковках засобів інформації про можливість самостійного використання тестів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "На варті конкуренції: топ-справи АМКУ-2020"

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Причиною заяви про порушення до Комітету стало використання на упаковках тест-систем написів «ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ» та «Для персонального використання». Згідно з документами, виріб для самоконтролю – це медичний виріб, призначений виробником для самостійного використання в домашніх умовах.

Однак основна складова тесту, виготовлена в США, призначена лише для професійного використання і містить маркування «Single test» та «For professional use only». Про це свідчить інформація, розміщена виробником експрес-тестів на упаковках препаратів, у інструкціях та на сайті виробника.

Саме тому вказані позначення можуть створити у споживачів враження, що українці можуть використовувати тести самостійного в домашніх умовах, хоча вони призначені саме для професійного використання. Коректність проведення тесту вдома та інтерпретація його результатів проходить виключно на страх і ризик споживача.

З огляду на це у Комітеті дійшли висновку, що дії зазначених компаній містять ознаки порушення Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману споживачів, та надали рекомендації припинити порушення.

Нагадаємо, АМКУ розглядатиме скарги у сфері публічних закупівель.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати