19 листопада 2021, 12:47

АМКУ розпочав справу проти Миколаївської філії ДП «АМПУ»

Пресслужба АМКУ

Розпорядженням державного уповноваженого Антимонопольного комітету України 18 листопада 2021 розпочато розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції Миколаївською філією ДП «АМПУ». 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

До Комітету звернулись ТОВ СП «Нібулон» та морські агенти-представники судновласників, судна яких здійснюють перевалку зернових вантажів на території морського терміналу ТОВ СП «Нібулон», з повідомленням про те, що Миколаївська філія ДП «АМПУ» безпідставно стягує з таких суден корабельний збір.

З’ясувалося, що судна, які прямують до морського терміналу ТОВ СП «Нібулон», проходячи транзитом в межах суднового ходу через акваторію морського порту Миколаїв, вимушені двічі сплачувати корабельний збір: Миколаївській філії ДП «АМПУ» та власне ТОВ СП «Нібулон».

Таке подвійне стягнення ставки корабельного збору призводить до зростання витрат судновласників, підвищуючи ставку фрахту і, як наслідок, збільшує кінцеву вартість вантажу для вантажоотримувача.

Також вантажовідправник, обираючи портового оператора, враховуватиме той факт, що перевалка зернових вантажів на причалах ТОВ СП «Нібулон» тягне за собою додаткові витрати у вигляді сплати корабельного збору ще й Миколаївській філії ДП «АМПУ».

Ці обставини зменшують конкурентоспроможність ТОВ СП «Нібулон» у порівнянні з іншими суб’єктами господарювання, що працюють на ринку перевалки зернових вантажів.

Комітет вважає, що такі дії ДП «АМПУ» містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органу адміністративно-господарського управління та контролю. Відтак розпочато розгляд відповідної справи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати