13 січня 2022, 17:13

АМКУ розпочав розгляд справи за ознаками порушення конкурентного законодавства ТОВ «КУА «Актив»

Пресслужба АМКУ

Наприкінці жовтня 2021 року Комітет надав дозвіл АТ «Концерн Галнафтогаз» на придбання у ТОВ «КУА «Актив», що діє від свого імені та за рахунок активів ПВІФ НВ ЗТ «Вест Фінанс», частки в статутному капіталі ТОВ «Лан-Оіл».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ оштрафував "Тернопільводоканал" за зловживання монопольним становищем"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Під час розгляду цієї заяви Комітет встановив, що продавець, як професійний учасник ринку цінних паперів, придбав об’єкт концентрації ще у 2019 році з метою його наступного перепродажу.

Відповідно до вимог чинного законодавства такі дії можуть не вважатись концентрацією, але при цьому учасник ринку цінних паперів повинен виконати ряд умов, зокрема, наступний перепродаж має бути здійснений протягом одного року з дня придбання часток (акцій, паїв). Також законодавством передбачено, що у випадку, якщо учасник ринку цінних паперів з якихось причин не встигає протягом року перепродати корпоративні права суб’єкта господарювання – він повинен звернутись до Комітету із клопотанням про продовження строку такого перепродажу.

Водночас протягом року з дати придбання ТОВ «КУА «Актив» частки  ТОВ «Лан-Оіл» не здійснено державної реєстрації змін до відомостей про ТОВ «Лан-Оіл», що свідчили б про перехід права власності до іншого суб’єкта господарювання.

Крім того, ТОВ «КУА «Актив» не зверталось до Комітету із клопотанням про продовження строку перепродажу частки.

Враховуючи зазначене, Комітет розпочав розгляд справи щодо ТОВ «КУА «Актив» за недотримання умов, передбачених пунктом 2 частини третьої статті 22 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

До уваги учасників ринку цінних паперів – Комітет закликає бути вкрай уважними під час вчинення операцій з цінними паперами та дотримуватись всіх умов, передбачених пунктом 2 частини третьої статті 22 ЗУ «Про захист економічної конкуренції».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати