15 квітня 2020, 10:10

АМКУ рекомендує Мінекономіки створити Держреєстр виробництва органічних продуктів

Прес-служба АМКУ

Антимонопольний комітет України рекомендує Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства створити Державний реєстр виробництва органічних продуктів, адже наразі в Україні виробники не можуть отримати підтвердження своєї продукції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла за основу законопроект щодо вдосконалення системи органів АМКУ".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Зазначається, що законодавством встановлено ряд вимог як до суб’єктів, що виробляють та реалізують органічну продукцію, так і до тих, хто здійснює їх сертифікацію. Проте вказані суб’єкти не в змозі виконати ці вимоги, оскільки насправді реєстри просто не функціонують.

Отже, виробники органічних продуктів (без використання синтетичних та мінеральних добрив, штучних харчових добавок, ГМО) не можуть отримати підтвердження тому, що їх продукція відповідає стандартам.

Так, Закон України "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції" визначає, що має бути забезпечено функціонування реєстрів операторів, органів сертифікації, органічного насіння і садивного матеріалу та Переліку органів іноземної сертифікації. А власником даних реєстрів є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Тому Антимонопольний комітет надав Мінекономіки обов’язкові до розгляду рекомендації припинити бездіяльність, у вигляді не забезпечення створення та ведення:

  • Державного реєстру операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції;
  • Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції;
  • Державного реєстру органічного насіння і садивного матеріалу, що містить ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, та усунути причин виникнення цього порушення і умов, що йому сприяють.

"Про результати розгляду цих рекомендацій повідомити Антимонопольний комітет України у 10-денний строк з дня їх отримання", - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, торгівельні мережі знижують націнку на продукти першої необхідності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати