23 липня 2021, 18:34

АМКУ рекомендує Київтеплоенерго припинити нараховувати пеню за несвоєчасну оплату комунальних послуг під час карантину

Пресслужба АМКУ

Північним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, у зв’язку з надходженням значної кількості звернень мешканців м. Києва та народного депутата України з аналогічних питань, а також з метою виконання завдань, покладених на Відділення Законом України «Про Антимонопольний комітет України», провело дослідження щодо дотримання КП «Київтеплоенерго» законодавства про захист економічної конкуренції під час здійснення нарахування споживачам, які мають заборгованість за комунальні послуги (опалення, гаряча вода), 3 % річних та інфляційних втрат на суму боргу, який виник в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ оштрафував ТОВ "Радехівський цукор" на 68 млн грн за придбання цукрового заводу без дозволу"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ. 

За наявною у Відділення інформацією, в липні 2021 року КП «Київтеплоенерго» почало розраховувати та вказувати в рахунках на сплату за комунальні послуги (опалення, гаряча вода) як обов’язковий платіж споживачам, які мають заборгованість за такі послуги, 3 % річних та інфляційні втрати на суму боргу.

Разом з тим, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби 

(COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.20220 № 1236, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 19 грудня 2020 року до 31 серпня 2021 року на території України установлено карантин, 

Також, згідно з Закону України «Про житлово-комунальні послуги» пеня не нараховується, зокрема, за умови наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Враховуючи наведене, адміністративна колегія Відділення 22 липня 2021 року  надала КП «Київтеплоенерго» обов’язкові для розгляду рекомендації:

 1) утриматись від нарахування споживачам, які мають заборгованість за комунальні послуги (опалення, гаряча вода), 3 % річних та інфляційні втрати на суму боргу, який виник в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);

2) здійснити перерахунки споживачам, яким було здійснено нарахування 3 % річних та інфляційні втрати на суму боргу за комунальні послуги (опалення, гаряча вода), який виник в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Про результати розгляду цих рекомендацій КП «Київтеплоенерго» зобов’язане повідомити Відділення протягом 20 календарних днів з дати їх отримання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати