30 липня 2021, 14:55

АМКУ пояснив підстави надання ним рекомендаційних роз’яснень суб'єктам господарювання

Пресслужба АМКУ

 ТОВ «Мережа Ланет» звернулось до АМКУ з метою отримання рекомендаційних роз’яснень щодо відповідності заявлених дій вимогам статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ досліджує дотримання конкурентного законодавства на ринках експрес-тестування COVID-19 на держкордоні"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ. 

На засіданні Комітету, яке відбулося 29.07.2021, ТОВ «Мережа Ланет» були надані висновки, що наданої заявником інформації недостатньо для надання Комітетом висновку щодо відповідності заявлених дій ТОВ «Мережа Ланет» положенням статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

З метою роз’яснення суб’єктам господарювання механізму застосування норм статті 14 Закону України «Про захист економічної конкуренції» звертаємо увагу на таке.

Згідно зі статтею 14 Закону України «Про захист економічної конкуренції» з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, підвищення передбачуваності його застосування Антимонопольний комітет України чи адміністративна колегія Антимонопольного комітету України може надавати суб’єктам господарювання на підставі наданої ними інформації висновки у формі рекомендаційних роз’яснень щодо відповідності дій суб’єктів господарювання положенням статей 610 та 13 цього Закону та статті 15 -1  Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Важливо: висновок Комітету надається виключно в межах і на підставі наданої у заяві інформації та доданих до неї документів. Тому до заяви доцільно додавати наявні у суб’єкта господарювання документи та інші матеріали, що підтверджують викладені у заяві обставини, зокрема документальне підтвердження правдивості, повноти та точності інформації.

Також звертаємо увагу, що частина перша статті 221 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» наділяє органи Комітету правом вимагати у суб’єктів господарювання надання інформації лише у разі, якщо така інформація є необхідною для виконання Комітетом завдань, передбачених статтею 3 Закону України «Про Антимонопольний комітет України».

Враховуючи, що відповідно до статті 14 Закону України «Про захист економічної конкуренції» висновки у формі рекомендаційних роз’яснень надаються виключно на підставі інформації, наданої заявником, у Комітету відсутні повноваження вимагати від суб’єктів господарювання інформацію в рамках розгляду заяви про надання рекомендаційних роз’яснень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати