05 грудня 2022, 12:50

АМКУ оштрафував туристичну компанію за копіювання бренду конкурента: що відомо

Пресслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ "Пілот-Україна" за використання у своєму комерційному (фірмовому) найменуванні та логотипі позначення, яке є схожим на позначення компанії-конкурента – ТОВ "Пілот". Про це повідомила пресслужба АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ роз’яснив особливості державної допомоги у спортивній сфері".

В АМКУ повідомили, що назви обох компаній є схожими, також вони здійснюють діяльність туристичних операторів.

"Комітет розпочав справу за заявою ТОВ "Пілот", яке поскаржилося на дії конкурента. Заявник стверджував, що ТОВ "Пілот-Україна" заснували четверо його колишніх співробітників, які працювали, у тому числі і на керівних посадах. Вони були обізнані з діяльністю ТОВ "Пілот" та мали доступ до його внутрішніх документів. Зокрема, цей факт підтверджує те, що ТОВ "Пілот-Україна", під час участі у одному з тендерів, використала документи, що їй не належали, а мали відношення до діяльності конкурента", – йдеться в повідомленні.

АМКУ встановив, що ТОВ "Пілот" здійснює свою господарську діяльність і використовує відповідні позначення з 1998 року, а логотип – з 2012 року. Водночас ТОВ "Пілот-Україна" розпочало господарську діяльність 2020 року та згоди на використання схожої назви й логотипу від заявника не отримував.

Такі дії, на думку АМКУ, можуть призвести до змішування діяльності обох компаній та надавати ТОВ "Пілот-Україна" конкурентні переваги через експлуатацію чужої ділової репутації та досягнень.

В результаті АМКУ ухвалив рішення визнати дії ТОВ "Пілот-Україна" порушенням статті 4 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" та накласти на відповідача штраф у розмірі до 6085 грн. Крім штрафу, ТОВ "Пілот-Україна" зобов’язано припинити порушення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати