08 квітня 2021, 14:44

АМКУ наклав штраф у 64 млн грн за купівлю компаній без відповідного дозволу

Пресслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України 8 квітня 2021 року прийняв рішення у справах про порушення, що полягали у придбанні компанією «Üttema Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság» (Угорщина, м. Вечеш) двох українських компаній - ПП «Київшляхбуд» (м. Київ) та ТОВ «Ростдорстрой» (м. Одеса) без отримання дозволів на концентрації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ оштрафував Google на 1 млн грн"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Встановлено, що у жовтні 2018 року «Üttema» придбала акції ТОВ «Ростдорстрой», а у листопаді  ПП «Київшляхбуд». При цьому учасники концентрації звернулися до АМКУ за отриманням дозволів на неї лише у червні 2020 року - майже через 2 роки після вчинених порушень.

За це АМКУ визнав компанію «Üttema» порушником та наклав штрафи  за придбання ТОВ «Ростдорстрой» - 170 000 грн, а за придбання ПП «Київшляхбуд» - 64 595 750 грн, що в сукупності складає  64 765 750 грн. 

Товарним ринком в зазначених концентраціях є загальнодержавний ринок будівництва доріг і автострад. Придбані компанії виступали як субпідрядники так і генпідрядники і могли залучати інших суб’єктів господарювання для виконання робіт. Водночас група РДС, до якої після продажу увійшли «Київшляхбуд» та «Ростдорстрой», на момент укладання угоди, не здійснювала діяльності на цьому ринку, так само як і жоден інший її учасник.   

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати